Статті

Повернутися до переліку cтатей
ЕКОтрансформація

Інновації для обігріву приміщень: керамічна панель TUKIR

TUKIR — приватне підприємство «Київський соціальний сервіс»

Від редакції
Важлива задача багатьох інноваторів — прагнення розробити найбезпечніший опалювальний прилад у світі. Статистика пожеж в Україні дуже сумна. Майже третину з них спричиняють опалювальні пристрої. Суми збитків від таких пожеж дуже великі.
Опалювальний пристрій має бути екологічним та енергоефективним. Нам вдалося знайти розробників приладу, який не горить і не піддається впливам вологи. При цих пристойних показниках він ще й гарно економить електроенергію.

ДОВІДКА!
Технологія TUKIR — це можливість усього світу вже сьогодні почати використовувати інноваційний, більш екологічний, безпечніший та економніший засіб нагріву як альтернативу ніхромовій спіралі. Технологія абсолютно не боїться вологих і вибухонебезпечних приміщень. Її панель повністю герметична. TUKIR має сприятливий діапазон інфрачервоних променів (працює в діапазоні 8–12 мікрон, сприятливо впливаючи на людину).

Інноваційні енергоефективні керамічні панелі TUKIR спокійно масштабуються та впроваджуються в різних секторах. Завдяки інноваційному принципу нагріву їх можна використовувати у секторі медицини — це ліжка для реабілітації хворих, спеціальні кабінети з профілактикою від мікробів, спеціалізовані тренажери та масажні установки. Для офісних працівників — це унікальний обігрів робочого місця навіть у холодному приміщенні.

Патент на винахід (Україна): Інфрачервоний опалювальний пристрій № 113027.
Керамічна панель 600 × 600, потужність 400 Вт, площа обігріву до 10 м2.
Керамічна панель 600 × 300, потужність 200 Вт, площа обігріву до 5 м2.

У аграрному секторі — це спеціальні загони з інноваційним обігрівом для курчат, свиней та іншої живності. Також це теплиці для вирощування рослин, сушки зернових та інших продуктів. Для муніципального сектору — це перш за все найбезпечніший в світі та економний вид опалення.

Керамічна панель — унікальний продукт, який можливо впровадити в будь-якому секторі.

Переваги керамічної панелі:

 • Високий термін експлуатації: 35 років.
 • ЕКО: у виготовленні використовуються кераміка та вуглець (ніяких металів, пластику і синтетики).
 • Найбезпечніший прилад у світі: вся поверхня діелектрична.
 • Абсолютно не боїться вологи та вологих приміщень. Панель повністю герметична.
 • Пожежна безпека: не горить, на ній можна навіть сушити речі.
 • Сприятливий діапазон інфрачервоних променів (працює в діапазоні 8–12 мікрон, сприятливо впливаючи на людину).
 • Не має магнітних випромінювань.
 • Не сушить повітря.
 • Додаткова економія відбувається при використанні з панеллю механічного таймера. За рахунок великої маси (17 кг) панель охолоджується після її відключення поступово, протягом 15 хвилин кожної години, не споживаючи електричної енергії, а це економія, яка за добу становить до 8 годин!

ПРИКЛАД
Залежно від температури за вікном можна налаштувати таймер на відключення панелі кожні 30 хвилин на годину або ж кожні 15 хвилин на годину, що дасть суттєву економію. Також варто пам’ятати про багатотарифні лічильники — опалювати в нічний час дешевше.


 • При установці на стіні (як основне опалення) ефективність панелі посилюється, так як вона двостороннього виконання і прогріває стіну (ефект печі), а стіна виступає додатковим тепловим акумулятором.
 • Найдешевший у світі опалювальний прилад в експлуатаційних витратах: не потрібно промивати систему опалення, спускати повітря через повітряні пробки в системі опалення, не потрібно міняти труби, крани тощо.

ЦЕ ЦІКАВО!
У Японії немає централізованого опалення. Мешканці використовують для обігріву ніхромовий спіральний прилад «КОТАЦУ», але пропозиція ПП «КИЇВСОЦСЕРВІС» розробки «КОТАЦУ» з використанням вуглецевого дроту їх дуже зацікавила. Взагалі з 2000 року японці почали відходити від ніхромової спіралі та використовувати вуглецеве волокно в інших сферах нагріву. Також вуглецеву систему обігріву можна зустріти у підігріві сидінь флагманів автопрому Мерседес, БМВ, Мітсубісі, Тойота, КІА та ін.

Зверніть увагу!
З 1 травня 2018 року соціальна норма на електричне опалення: 30 кВт*год на кв. м/місяць опалювальної площі в опалювальний період.
Згідно з документом Європейського банку реконструкції та розвитку «Динаміка розвитку коефіцієнтів викидів CO2 при виробництві електричної енергії в Україні» у 2019 році для споживачів України (коефіцієнт 1,126):
1 кВт*год × 1,126 = 1,126 кг CO2 виділяється за годину з 1 кВт електричної енергії.

Візьмемо за основу опалювальну площу 10 кв. метрів.

1. Економія електричної енергії
10 кв. метрів × 30 кВт*год = 300 кВт*год — витрати кожного місяця.
300 кВт*год × 6 місяців (опалювальний сезон) = 1 800 кВт*год — витрати
електроенергії за опалювальний сезон.
Керамічні панелі здатні обігріти площу 10 кв. метрів витрачаючи 0,4 кВт*год.
Для підтримки оптимальної температури у приміщенні (20–22 °C) їм достатньо працювати 10 годин на добу.
Керамічна панель 0,4 кВт*год × 10 годин на добу = 4 кВт*год — буде витрачатись електроенергії на добу для опалення площі 10 кв. метрів.
4 кВт*год × 30 днів = 120 кВт*год — буде витрачатись електроенергії
кожного місяця для опалення площі 10 кв. метрів.
120 кВт*год × 6 місяців = 720 кВт*год — буде витрачатись електроенергії за опалювальний сезон для площі у 10 кв. метрів.

2. Економічний ефект
1 800 кВт*год – 720 кВт*год = 1 080 кВт*год — за опалювальний сезон.
Зменшення викидів CO2:
1 800 кВт*год – 720 кВт*год = 1 080 кВт*год — економія електроенергії за опалювальний сезон при використанні керамічної панелі для опалення 10 кв. метрів згідно зі встановленими нормами.
1 080 кВт*год × 1.126 (коефіцієнт для споживачів у 2019 році) = 1 216 кг — скорочення CO2 кожного опалювального сезону від використання керамічної панелі для опалення приміщення площею 10 кв. метрів.
Термін експлуатації керамічних панелей: 35 років.
35 років × 1 216 кг CO2 = 42 560 кг CO2 — скорочення шкідливих викидів за термін експлуатації.

Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»  № 3, 2019

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

 

Розсилка новин

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!