Новини

Повернутися до переліку новин

Держводагентство: Зміни клімату чи несприятливі гідрологічні умови

13 лютого Міжвідомча комісія по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ обговорила сучасну гідрометеорологічну ситуацію в басейнах річок України та попередню оцінку водності весняного періоду 2020 року.

На жаль, за інформацією Укргідрометцентру, у зв’язку із нетиповим для України осінньо-зимовим періодом у басейнах всіх річок України склалися вкрай несприятливі гідрометеорологічні умови для формування весняного водопілля.

Таке поєднання несприятливих гідрометеорологічних умов у басейнах всіх річок України, яке склалося на початок лютого 2020 року спостерігається вперше.

Тож 13 лютого представники міжвідомчої комісії узгоджували режими, за якими працюватимуть дніпровські та Дністровське водосховища у ІІ половині лютого 2020 року.

За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у ІІ половині лютого очікується в середньому 88% від норми, а водність Дністра – в межах 53% від норми, що становить 68 % забезпеченості.

Зазначимо, що станом на 12 лютого каскад дніпровських водосховищ наповнено майже на 87 % від проектного.

Враховуючи низьку водність та усі чинники, які можуть вплинути на гідрометеорологічну і водогосподарську обстановки у басейні Дніпра та Дністра, учасники заходу узгодили оптимальні режими роботи каскаду дніпровських та Дністровського водосховищ у другій половині лютого 2020 року.

Варто зазначити, що у разі ускладнення водогосподарської обстановки, необхідності коригування режиму роботи водосховищ або погіршення якості води у них, міжвідомчою комісією оперативно узгоджуватимуться відповідні коригування режимів роботи водосховищ.

Детальніше ТУТ

Джерело: Урядовий портал

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!