Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин
Екологічна катастрофа

Танення криг на півночі планети призведе до масштабного викиду ртуті, – вчені

Вчені Геологічної служби США з’ясували, що у вічній мерзлоті північної півкулі Землі накопичилося 793 млн кілограмів ртуті. Танення льоду в результаті глобального потепління призведе до викиду токсичного металу в навколишнє середовище і глобальної екологічної катастрофи.

Про це повідомляє Geophysical Research Letters.

У вічній мерзлоті міститься природна ртуть, яка надходить з атмосфери і зв’язується з органічною речовиною в ґрунті. Згодом частки ґрунту вмерзають в лід.

Дослідники проаналізували 13 зразків криги, відібраних на Алясці в період з 2004 по 2012 рік. Отримані дані порівняли з результатами аналізу 11 тисяч зразків тундрових ґрунтів по всьому світу. Виявилося, що у вічній мерзлоті міститься в 10 разів більше природної ртуті, ніж було викинуто в навколишнє середовище в результаті антропогенної діяльності за останні 30 років.

Велика кількість металу, яка вивільниться при таненні льоду, буде перетворена у метилртуть – токсичну сполуку, яка накопичується в організмі живих істот і викликає важкі розлади, в тому числі ураження центральної нервової системи.

Джерело: econews.bei.org.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Розсилка новин