Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи можливо отримати дозвіл тільки на нові джерела викидів, які виникнуть у разі перенесення транспортного цеху?

 На підприємстві планується перенесення транспортного цеху (транспорт, обладнання) з одного проммайданчика до іншого, нове будівництво не планується (ремонтні бокси будуть розташовані в існуючій будівлі). Дозвіл на викиди підприємство отримало в 2018 році. Чи потрібно проводити нову інвентаризацію та отримувати дозвіл на все підприємство, або можливо отримати дозвіл тільки на нові джерела викидів, які виникнуть у разі перенесення транспортного цеху?


Відповідь: Так, будь-які зміни, пов’язані зі зміною кількісних та якісних параметрів викидів забруднюючих речовин, потребують проведення інвентаризації.
Складовою матеріалів інвентаризації є опис джерел викидів основного та допоміжного технологічного процесу, в результаті експлуатації яких здійснюються викиди забруднюючих речовин, графічні матеріали із нанесенням джерел викидів та відповідні характеристики цих джерел. У зв’язку з планованими змінами, і наявна необхідність проведення інвентаризації викидів.

Статтею 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» від 16 жовтня 1992 року № 2707-XII (далі — Закон № 2707) передбачається, що у разі зміни параметрів джерел викидів, їх кількості, кількісного та якісного складу забруднюючих речовин, заходів зі зниження їх кількості до зазначених дозволів вносяться зміни.

Проте підзаконні нормативні акти, які регламентують порядок отримання дозвільного документа, його переоформлення, не передбачають можливості та механізмів внесення змін.

Також, згідно з листом-роз’ясненням Мінекоресурсів від 21.08.2002 № 6767/16/3-8, листом-роз’ясненням Мінприроди від 08.11.2007 № 12052/11/10-07, у разі, коли відокремлені підрозділи, об’єкти перебувають на відстані понад 500 метрів від основної території підприємства, вони вважаються окремими об’єктами і визначення координат проводиться для кожного об’єкта окремо. У разі, коли відстань не досягає 500 метрів, вони вважаються одним об’єктом і для нього визначаються координати.

Таким чином, вказані зміни передбачають розроблення документів, в яких обґрунтовуються викиди та отримання нового дозволу на викиди на всі об’єкти підприємства. Аналогічну позицію викладено в листі профільного міністерства від 10.02.2015 р. № 7/29715.

Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №11, 2020

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!