Чи підпадають під дію положень ст. 14 Кодексу України «Про надра» такі приклади:
⇒ система очисних споруд, яка складається з прийомних басейнів зливових та промислових стоків. є проміжними етапами перед очищенням та скиданням до каналізаційного колектору КП «МПУВКХ»;
⇒ склад гексану, що входить до технологічного процесу комплексу з переробки насіння соняшника, представлений 4-ма підземними горизонтальними металевими резервуарами. Об’єм кожного — 75 м3, діаметр — 3,24 м, довжина — 9,72 м.
Відповідь: Подібні запитання мали би ставитися на етапі технічного завдання на проєктування вказаних об’єктів. Спосіб вирішення поводження зі зливовими та промисловими стоками та зберігання гексану має бути визначене в Робочому проєкті, розробленому сертифікованим проєктувальником, та який отримав позитивний висновок комплексної експертизи. Тому потрібно працювати згідно з Робочим проєктом.
Захоронення/зберігання шкідливих речовин і відходів виробництва, скидання стічних вод в підземні горизонти дозволяється у виняткових випадках, які визначені законодавством та за технічних можливостей. Здебільшого це відпрацьовані шахти та штольні, які розташовані у певних областях України.
Статтею 75 Водного кодексу України визначено, що створення полігонів для захоронення у глибокі підземні водоносні горизонти, що не містять прісних вод, забруднюючих рідинних речовин, відходів виробництва та стічних вод, включаючи мінералізовані шахтні та термальні води, що утворюються на основі природних вод і не піддаються очищенню існуючими методами, допускається у виняткових випадках після проведення спеціальних досліджень з дозволу Мінекоенерго, Держпродспоживслужби та Держпраці.
Зверніть увагу! Законодавець чітко визначив, що захороненню підлягають у виняткових випадках забруднені води які не підлягають очищенню існуючими методами. Для очищення стічних вод комунальних підприємств існують сучасні технології. За умови досягнення встановлених нормативів ГДС, стічні води скидаються у водні об’єкти.
Зберігання гексану має відбуватися відповідно до Робочого проєкту, розробленого згідно з Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17 лютого 2011 року
№ 3038-VI, інших нормативних актів, та відповідати в передусім нормам техніки безпеки та охорони праці, пожежної безпеки. Тому посилання на ст. 14 Кодексу України «Про надра» тут недоречне.
Відповідь опубліковано в статті ТОП-10 в журналі «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №10, 2020
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»