Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи підпадають під дію положень ст. 14 Кодексу України «Про надра» такі випадки?

Чи підпадають під дію положень ст. 14 Кодексу України «Про надра» такі приклади:

⇒ система очисних споруд, яка складається з прийомних басейнів зливових та промислових стоків. є проміжними етапами перед очищенням та скиданням до каналізаційного колектору КП «МПУВКХ»;
⇒ склад гексану, що входить до технологічного процесу комплексу з переробки насіння соняшника, представлений 4-ма підземними горизонтальними металевими резервуарами. Об’єм кожного — 75 м3, діаметр — 3,24 м, довжина — 9,72 м.

Відповідь: Подібні запитання мали би ставитися на етапі технічного завдання на проєктування вказаних об’єктів. Спосіб вирішення поводження зі зливовими та промисловими стоками та зберігання гексану має бути визначене в Робочому проєкті, розробленому сертифікованим проєктувальником, та який отримав позитивний висновок комплексної експертизи. Тому потрібно працювати згідно з Робочим проєктом.
Захоронення/зберігання шкідливих речовин і відходів виробництва, скидання стічних вод в підземні горизонти дозволяється у виняткових випадках, які визначені законодавством та за технічних можливостей. Здебільшого це відпрацьовані шахти та штольні, які розташовані у певних областях України.

Статтею 75 Водного кодексу України визначено, що створення полігонів для захоронення у глибокі підземні водоносні горизонти, що не містять прісних вод, забруднюючих рідинних речовин, відходів виробництва та стічних вод, включаючи мінералізовані шахтні та термальні води, що утворюються на основі природних вод і не піддаються очищенню існуючими методами, допускається у виняткових випадках після проведення спеціальних досліджень з дозволу Мінекоенерго, Держпродспоживслужби та Держпраці. 


enlightenedЗверніть увагу! Законодавець чітко визначив, що захороненню підлягають у виняткових випадках забруднені води які не підлягають очищенню існуючими методами. Для очищення стічних вод комунальних підприємств існують сучасні технології. За умови досягнення встановлених нормативів ГДС, стічні води скидаються у водні об’єкти.


Зберігання гексану має відбуватися відповідно до Робочого проєкту, розробленого згідно з Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17 лютого 2011 року
№ 3038-VI, інших нормативних актів, та відповідати в передусім нормам техніки безпеки та охорони праці, пожежної безпеки. Тому посилання на ст. 14 Кодексу України «Про надра» тут недоречне.

Відповідь надано експертами сервісу ШВИДКА ДОПОМОГА ЕКОЛОГУ і опубліковано в статті ТОП-10 в журналі «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №10, 2020

Читати в ЖИВИЙ ЖУРНАЛ
Зміст випуску
Придбати в інтернет-магазині
Передплатити на 2021 рік

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!