News
Моніторинг законодавства
Державна служба геології та надр України Наказ «Про скасування проведення планових перевірок у 2021 році» № 588, від 17 грудня 2020 року
Верховна Рада України Закон України «Про внутрішній водний транспорт» № 1182-1-д, від 3 грудня 2020 року
Верховна Рада України Постанова «Про прийняття за основу проєкту Закону України про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері захисту природних екосистем від пожеж» № 3755/П Від 8 жовтня 2020 року, прийнято 16 грудня 2020 року
ЕКОЗАКОНОДАВСТВО
Планові заходи 2021: мораторій скасовано
На початку грудня 2020 року Верховна Рада підтримала три президентські законопроєкти: про соціальну підтримку громадян і бізнесу на період протиепідемічних заходів.
Крім нових можливостей суб’єктів малого і середнього підприємництва для отримання державної підтримки, законопроєктом № 4429 передбачено виключити з п. 2 розділу II «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» пп. 4, згідно з яким на період встановлення карантину та обмежувальних заходів забороняється проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності. Тобто законом передбачено відновлення проведення відповідних планових заходів контролю та нагляду в повному обсязі. Про поновлення перевірок та чого чекати – читайте в статті.
ОХОРОНА АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ
Якою має бути СЗЗ суб’єкта господарювання у сфері поводження з відходами?
Важливою складовою системи поводження з відходами є ефективні та безпечні методи їх знешкодження чи утилізації, які забезпечують не перевищення нормативних показників шкідливих чинників впливу на межі санітарно-захисної зони. Які процеси визначають клас небезпечності підприємств? Яким має бути розмір санітарнозахисної зони для різних підприємств? Стаття-дослідження розглядає питання екологогігієнічної безпеки функціонування та організації санітарно-захисної зони на прикладі підприємств, де застосовуються термічні методи.
ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА
Здаємо річну статистичну звітність: все про зміни по формах звітності за 2020 рік та рекомендації щодо заповнення
Статистична звітність надається підприємствами до органів статистичного спостереження держави суворо за встановленими формами та за підписами осіб, які відповідальні за подання і достовірність даних; ця процедура є обов’язковою. Які статистичні форми звітності змінилися? Як поділяється звітність за екологічним напрямком? Що передбачає неподання або несвоєчасне подання податкової звітності в строк? Які терміни зберігання документів екологічного напрямку на підприємстві? Відповіді дізнаєтеся зі статті.
ЗРАЗКИ ДОКУМЕНТІВ
Як правильно заповнити форму державного статистичного спостереження №1-екологічні витрати (річна)
Форма №1-екологічні витрати повинна містити дані, які охоплюють сферу охорони навколишнього природного середовища, а саме види діяльності підприємств, головною метою яких є запобігання, скорочення чи ліквідація забруднення навколишнього природного середовища. Як уникнути помилок при заповненні та інструкція до внесення коректних даних подана в матеріалі.
ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА
Складаємо звітність правильно: Звіт №2-тп (повітря). Рекомендації практика
Покрокові рекомендації експерта допоможуть вам правильно заповнити звіт та не припуститися помилки. Щоб краще розібратись у заповненні документації на практиці, пропонуємо також приклад розрахунку до звіту № 2-тп (повітря) діючого підприємства.
ЗРАЗКИ ДОКУМЕНТІВ
Приклад розрахунку до звіту №2-тп (повітря)
ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА
Приклад заповнення річного звіту про викиди забруднюючих речовин і парникових газів у атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів за новою формою
Пропонуємо вам рекомендації експерта щодо заповнення Звіту за формою № 2-тп (повітря) (річна) за новими правилами його оформлення, та з’ясувати відмінності у вимогах щодо надання інформації на практичному прикладі.
ДЕІ
Кожен практик повинен знати: ТОП-10 гарячих запитань до ДЕІ
Чи може екологічна інспекція вимагати від підприємства висновок з ОВД, якщо його діяльність розпочалася до набрання чинності Законом України «Про оцінку впливу на довкілля»? Який цільовий характер здійснення позапланових перевірок? Чи може громадський інспектор самостійно оформлювати протокол про порушення? — на ці та інші запитання екологів підприємств під час VIII щорічної практичної екоконференції від ПАЕУ «Екологічна безпека-2020: кожен практик повинен знати» відповідали представники ДЕІ. Найбільш цікаві з них ми відібрали та пропонуємо до вашої уваги.
АКАДЕМІЯ ЕКОЛОГА
Післяпроєктний моніторинг: основи організації та проведення у запитаннях і відповідях
Детально формуючи процедуру ОВД на стадії планування, законодавець досить лаконічно визначає оцінку впливу на довкілля під час та після реалізації такої діяльності, застосовуючи два інструменти:
Всі актуальні запитання щодо післяпроєктного моніторингу, а саме основи організації та проведення моніторингу − розбираємо в статті.
АКАДЕМІЯ ЕКОЛОГА
Верифікація викидів парникових газів в Україні: з чого розпочати оператору та верифікатору?
З січня 2021 року починає діяти система моніторингу, звітності та верифікації. Система призначена для отримання якісної інформації про викиди ПГ і працює на трьох рівнях. Зі статті ви дізнаєтесь, які існують нормативні вимоги до верифікації та вимоги до верифікатора, як усунути виявлені викривлення, невідповідності та недотримання нормативних вимог, виявлені в оператора.
ПОВОДЖЕННЯ З ВІДХОДАМИ
Про поводження з небезпечними відходами, які потребують спеціальної утилізації
За обсягами РАВ Україна знаходиться на 2-му місці у Європі та на 4-му в світі (3,5 млн м3). Людство утворює велику кількість різноманітних відходів, у тому числі й небезпечних (далі — НВ). Більшість НВ в Україні складають зола та шлаки видобувної, металургійної та енергогенеруючої промисловості (до 75 % від загалу). Зазвичай, це відходи 3-го класу небезпеки, які «тимчасово» зберігаються у вигляді відвалів. Решта 25 % НВ — вельми різноманітні. Розглядаємо у цій статті рідкісні та цікаві шляхи поводження з НВ.
ВІТЧИЗНЯНИЙ ДОСВІД
Як захистити своє право на безпечне довкілля? Від екологічних прав до формування культури відповідальності
Розбираємо у статті головне:
ЕКОШПАРГАЛКА
Шпаргалка еколога на січень 2021
ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА
Є проблема? — Маємо рішення. Топ-10 запитань-відповідей
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»