Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи потрібен дозвіл на спецводокористування при виробництві та споживанні підприємством до 400 куб. м води на місяць?

 Наша виробнича фірма (деталі вантажних авто) протягом свого існування споживала 80-130 куб. м води на місяць з мереж міського водоканалу та зливала стоки у каналізацію міського водоканалу. Наступного року плануємо розширювати виробництво та споживати до 400 куб. м води на місяць, чи потрібно нам дозвіл на спецводокористування? 


Відповідь: Згідно з Водним кодексом України водокористувачі можуть бути первинними і вторинними. 

Первинні водокористувачі — це ті, які мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води, а також отримують воду з каналів зрошувальних і осушувальних систем, водосховищ, ставків, водогосподарських систем, каналів та водогонів (водопроводів) міжбасейнового та внутрішньобасейнового перерозподілу водних ресурсів. 

Вторинні водокористувачі (абоненти) — це ті, які не мають власних водозабірних споруд, отримують воду з водозабірних споруд первинних водокористувачів та скидають стічні води у системи таких первинних водокористувачів на підставі договору про водопостачання (постачання води) та/або про водовідведення без отримання дозволу на спеціальне водокористування. 

Вторинні водокористувачі здійснюють скидання стічних вод у водні об’єкти на підставі дозволів на спеціальне водокористування. 


Зверніть увагу!
У зв’язку з тим, що ваше підприємство не здійснює скид у водні об’єкти, воно не має законодавчих вимог для отримання дозволу на СВК.


Згідно з наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 6.03.2015 за № 78 Про затвердження Порядку ведення державного обліку водокористування, державний облік водокористування здійснюється шляхом подання водокористувачами звітів про використання води за формою № 2ТП-водгосп (річна). підприємствами, які мають сезонний режим роботи та забирають воду в обсязі від 5 метрів кубічних води на добу (у середньому протягом періоду його роботи у межах календарного року). У зв’язку з вищевказаним вашому підприємству необхідно буде подавати звіт за формою № 2ТП-водгосп (річна).


Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №11, 2021

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!