Архів номерів

Презентаційний
випуск

Передплатіть у фахівця:
0 800 215 522
(безкоштовно в межах України)
або +38 066 690 87 10
(WhatsApp, Viber, Telegram),
sales@techmedia.com.ua

Передплатні індекси:
60750
(щомісячна передплата),
68155 (річна передплата)

ЕКОЛОГ РОКУ

Проєкт «Люди в професії»

NEWS

Моніторинг законодавства

  • Про внесення зміни до статті 42 Водного кодексу України щодо уточнення переліку первинних водокористувачі
  • Про Єдину екологічну платформу «ЕкоСистема
  • Про затвердження критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання на охорону навколишнього природного середовища

ЕКОЗАКОНОДАВСТВО

АКТУАЛЬНІ ЗМІНИ в екологічній звітності: шпаргалка для еколога

Інформація та звітність, яку підприємство надає в ході здійснення господарської діяльності про стан навколишнього природного середовища й вплив на нього чи окремі об’єкти, а також заходи, плани й програми екологічного спрямування є складовою частиною системи про стан довкілля та основою для формування екологічної інформації. Яку ж інформацію та звіти у сфері природокористування зобов’язаний надавати суб’єкт господарювання стосовно своєї господарської діяльності? Розбираємо в таблиці. 

АКТУАЛЬНІ РОЗ’ЯСНЕННЯ

Антикризові комунікації: роль ефективної взаємодії еколога, бізнесу та громадськості

Час, в який ми живемо, називається «епоха digital» — завдяки загальному доступу до всесвітньої мережі кожен може не лише моментально отримувати, а й поширювати будь-яку інформацію. Для того щоб публічно висловити свою думку, сьогодні не обов’язково бути експертом. Таким чином інформаційне поле створюється безсистемно. Якщо не контролювати процес — рано чи пізно інвестор може отримати ризики для свого бізнесу. Як створити ефективну взаємодію еколога, бізнесу та громадськості? Які причини та шляхи вирішення кризової комунікації? Яка ціна за ігнорування проблеми? З’ясовуємо в матеріалі

ЕКОТРАНСФОРМАЦІЯ

Корпоративна соціальна відповідальність, як інструмент забезпечення екосталості громад (на прикладі АТ «Укргазвидобування» Нафтогаз

На сьогодні охорона навколишнього природного середовища є важливою екологічною прерогативою сталості суб’єктів господарювання. Внаслідок усвідомлення новітніх трендів економічного розвитку, особливого значення набувають сучасні ефективні інструменти управління сталим розвитком. У провідних міжнародних компаніях світу набув поширеного застосування концептуальний підхід соціальної відповідальності бізнесу як апробованого ефективного інструменту забезпечення сталого розвитку компанії. Як впроваджує АТ «Укргазвидобування» корпоративну соціальну відповідальність? Та як забезпечити екосталість громад? З’ясовуємо із фахівцями компанії. 

АКТУАЛЬНЕ ІНТЕРВ’Ю

Економічний розвиток регіонів чи екоманіпуляції: що обере держава?

Сфера охорони довкілля потерпає від подвійних стандартів. Неодноразово в Професійній асоціації екологів України наголошували на небезпеці таких явищ, як екоманіпуляції та, навіть, екотероризм. Із перших днів літа 2021 року асоціація інформує суспільство про показовий кейс екологічних маніпуляцій. По один бік протистояння — так звані екоактивісти та небайдужі громадяни, по другий — представники ТОВ «Біляївський збагачувальний комбінат» (БЗК), кар’єру зі збагачення та переробки каоліну (з комплексом будівель і споруд на території Павлівської сільської ради Запорізького району Запорізької області). Яка ж ситуація з інвестиційним проєктом, який би мав значною мірою покращити економічну та соціальну ситуацію в регіоні? З’ясовуємо реальний стан справ у власника, інвестора ТОВ «Біляївський збагачувальний комбінат», Олександра Вотінцева. 

ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ

Альтернативне паливо: як метод забезпечення дотримання принципів сталого розвитку та підвищення енергоефективності виробництва цементу

Відновлювана енергетика — це шлях до взаємовигідного партнерства людини та природи, що приносить користь не тільки довкіллю, а i є вигідною інвестицією для бізнесу. Мала генерація може частково або повністю забезпечити новоутворені громади електроенергією та зробити їх енергонезалежними. Проте високий попит на ринку малих сонячних електростанцій призвів до появи великої кількості компаній, які надають послуги з їх встановлення та обслуговування. Однак часто українці стають жертвами недобросовісних організацій, які некваліфіковано підходять до виконання своєї роботи. Як розпізнати компанії-одноденки? Та чи можливо застерегти себе від ненадійних компаній у галузі сонячної енергетики? З’ясовуємо із засновником групи компаній «Solars Re-Energy Group».

ОХОРОНА ВОДНИХ РЕСУРСІВ

На що звернути увагу при обробці, стабілізації і утилізації осаду стічних вод?

Осад стічних вод є побічним продуктом очищення стічних вод і продукується у великих кількостях по всьому світові. Збільшення чисельності населення та використання сучасних, більш ефективних технологій очищення стічних вод призводить до істотного збільшення кількості утворюваних осадів, тож його переробка стає невід’ємною частиною технологічних процесів на кожних очисних спорудах. На що звернути увагу при обробці, стабілізації і утилізації осаду стічних вод? З’ясовуємо із фахівцями Промислової Групи ЕКОТОН. 

ЕКОЛОГІЧНА ЗВІТНІСТЬ

Здаємо річну статистичну звітність: все про зміни у формах 2-ТП повітря та 1-екологічні витрати

Як правильно заповнити форму державного статистичного спостереження № 1-відходи (річна) за оновленими вимогами

ОХОРОНА ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ

Природоохоронні аспекти гірничодобувного виробництва та проблеми рекультивації земель з використанням «відходів» надрокористування

Гірничопромисловий комплекс виступає серйозним забруднювачем навколишнього природного середовища, що проявляється в трьох основних напрямках: порушення земної поверхні, викиди забруднюючих речовин та парникових газів в атмосферне повітря, забруднення водних ресурсів рідкими відходами гірничих підприємств. Які основні вимоги до проведення гірничих робіт? Та як проводиться рекультивація земель з використанням «відходів» надрокористування? З’ясовуємо в матеріалі. 

ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА

Є проблема? — Маємо рішення. Топ-10 запитань-відповідей:

  1. Стаття 17 Закону № 187/98 передбачає призначення відповідальних осіб у сфері поводження з відходами та забезпечення професійної підготовки, підвищення кваліфікації та проведення атестації фахівців у сфері поводження з відходами. Хто має право проводити професійну підготовку, підвищення кваліфікації та проведення атестації фахівців у сфері поводження з відходами на підприємстві. Які дозвільні документи повинні мати на право займатися такою діяльністю? 
  2. Яким чином треба поводитися з фільтруючими коробками для протигазів, строк яких вичерпано, але які не були використані за призначенням (тобто не використовувались у загазованих зонах, а якщо так, то сорбент не є забрудненим шкідливими речовинами), та чи можна їх позбавитися шляхом реалізації замість передачі для утилізації? В будь-якому випадку, які вимоги потрібно висувати приймачам цих відходів? Чи потрібно вимагати ліцензію на поводження з небезпечними відходами? 
  3. Які умови тимчасового зберігання автомобільних шин на підприємстві? 
  4. Реєстрові карти об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів заповнюються підприємством наприкінці року і мають бути завірені адміністративним органом? 
  5. Об’єкт не змінився, лише відбулася заміна із власником суб’єкта господарювання. Чи потрібно для отримання нового дозволу на викиди забруднюючих речовин робити заново санітарно-епідеміологічну експертизу та отримувати висновок? 
  6. Наша виробнича фірма (деталі вантажних авто) протягом свого існування споживала 80-130 куб. м води на місяць з мереж міського водоканалу та зливала стоки у каналізацію міського водоканалу. Наступного року плануємо розширювати виробництво та споживати до 400 куб. м води на місяць, чи потрібно нам дозвіл на спецводокористування? 
  7. Підприємство А планує надати послуги з технічного водопостачання підприємству Б для обробки с/г полів. Чи правомірне укладення подібного договору? Які документи необхідні для укладення подібного договору? 
  8. Яко на підприємстві додається нове джерело викиду, а всього існуючих 25 джерел викидів, на які є чинний дозвіл до 2026 року. Чи потрібно перероблювати чинні дозволи в зв’язку з додаванням нового 26 джерела? 

  9. У який термін Мінекології має провести позапланову перевірку за зверненням і чим це регламентується? 
  10. Як правильно утилізувати побутові масляні радіатори, що використовувалися в офісних приміщеннях та стали непридатними? Чи відносяться масляні радіатори до небезпечних відходів? Якщо так, то їх необхідно передавати в ліцензовані організації, що мають право на утилізацію відпрацьованих нафтопродуктів, чи в організації, що займаються переробкою побутової техніки?

ЕКОШПАРГАЛКА

Шпаргалка еколога на грудень 2021

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!