Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи потрібен дозвіл підприємству, що вивозить власним транспортом на полігон фруктовий жмих?

 Якщо підприємство вивозить власним транспортом на полігон (згідно з договором, укладеним з сільською радою про приймання відходів) відходи першого класу, а саме — фруктовий жмих, чи має бути для цього спеціальний транспорт, і чи потрібно отримувати якісь дозволи?


Відповідь: За визначенням ст. 1 Закону України «Про відходи» від 5 березня 1998 року № 187/98-ВР (далі — Закон № 187/98) побутові відходи — відходи, що утворюються в процесі життя і діяльності людини в житлових та нежитлових будинках (тверді, великогабаритні, ремонтні, рідкі, крім відходів, пов’язаних з виробничою діяльністю підприємств) і не використовуються за місцем їх накопичення. Питанню поводження з побутовими відходами присвячена ст. 35-1 Закону № 187/98.
Згідно з вказаною нормою власники, користувачі джерел утворення побутових відходів укладають договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснюють оплату послуг з поводження з побутовими відходами та забезпечують роздільне збирання побутових відходів. Виконавця послуг з вивезення побутових відходів визначає орган місцевого самоврядування на конкурсних засадах у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Таким чином, Законодавець визначив, що послуги з вивезення побутових відходів здійснюється суб’єктами господарювання визначених на конкурсних засадах сільськими, селищними, міськими радами.
Із наведеного вбачається що вивезення зазначених ТБО власним транспортом неможливе.

Щодо фруктового жмиху потрібно зазначити: якщо жмих утворився на підприємстві внаслідок переробки фруктів, то він за визначенням не може відноситися до побутових відходів. Підприємство може власними силами його утилізувати. Викликає сумнів, що на балансі сільської ради може перебувати звалище для захоронення відходів першого класу небезпеки. Адже за визначенням Закону України «Про місцеве самоврядування» від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР сільські ради не можуть бути господарюючими суб’єктами. Для цієї мети сільські ради створюють комунальні підприємства. Тож Вам необхідно ретельніше перевірити вказану інформацію. 

Відповідь надано експертами сервісу ШВИДКА ДОПОМОГА ЕКОЛОГУ і опубліковано в статті ТОП-10 в журналі «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №10, 2020


 

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!