Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи потрібно для отримання нового дозволу на викиди забруднюючих речовин робити заново санітарно-епідеміологічну експертизу та отримувати висновок?

 Об’єкт не змінився, лише відбулася заміна із власником суб’єкта господарювання. Чи потрібно для отримання нового дозволу на викиди забруднюючих речовин робити заново санітарно-епідеміологічну експертизу та отримувати висновок? 


Відповідь: Якщо змінився власник суб’єкта господарювання, то потрібно отримувати новий висновок санітарно-епідеміологічної експертизи про встановлення розміру санітарно-захисної зони. Обов’язково до матеріалів треба додати правовстановлюючі документи на нове створене підприємство та документи на підставі яких змінився власник об’єкту. 

Але, якщо новий власник правонаступник попереднього або об’єкти підприємстві передані на підставі договорів оренди рекомендую звернути увагу на Статтю 4-1 Закону Україні «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності»: 

  • Пункт 4. У разі надання на підставі договору оренди чи інших договорів у тимчасове користування приміщень та обладнання за умови збереження виду діяльності і стану цих приміщень та обладнання від орендаря або іншого користувача не вимагається отримання документа дозвільного характеру на їх використання (експлуатацію), крім потенційно небезпечних об’єктів та в разі експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, якщо інше не встановлено законом. 
  • Пункт 13. У визначених законом випадках правонаступник суб’єкта господарювання має право провадити діяльність на підставі документів дозвільного характеру, виданих такому суб’єкту господарювання, у межах строку їх дії до оформлення документів дозвільного характеру на правонаступника такого суб’єкта господарювання. Це положення застосовується також у випадках, коли майно або частина майна, яке є об’єктом державної власності та з наявністю якого пов’язана видача документів дозвільного характеру, за рішенням суб’єкта управління об’єктами державної власності передається іншому суб’єкту господарювання на визначеному законом речовому праві.

Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №11, 2021

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!