Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи потрібно оцінювати збитки, що завданні навколишньому природному середовищу внаслідок надзвичайної ситуації (пожежі)?

В складських приміщеннях підприємства, що орендуються, виникла надзвичайна ситуація (пожежа), наслідком якої стало повне знищення сировини рослинного походження підприємства. Зусиллями працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій пожежу було ліквідовано. Складено акт. Здійснено опис втрачених матеріальних цінностей підприємства (визначено прямі збитки). Попередньою причиною виникнення пожежі є підпал. Чи потрібно оцінювати збитки, що завданні навколишньому природному середовищу внаслідок викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря (неорганізоване джерело викидів, що раніше не ідентифікувалось)? Якщо так, то за якою методикою їх вираховувати і кому здійснювати сплату (балансоутримувач чи орендар приміщень)? Який має бути алгоритм дій у сфері поводження з відходами. Чи потрібно їх ідентифікувати та враховувати при інвентаризації відходів як відходи, що виявлено вперше?


Відповідь: Спочатку зазначу, що для повної відповіді недостатньо інформації. Більш детально про завдані збитки навколишньому природному середовищу внаслідок викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря можна говорити після проведення слідчих дій в рамках кримінального провадження. Відсутня інформація про «повне знищення сировини рослинного походження», а саме — умови зберігання, назва сировини, це псування, згоряння тощо? Від цього буде залежати ідентифікація відходів що утворилися.

Розрахунок збитків від забруднення атмосферного повітря здійснюється згідно з Методикою оцінки збитків від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 р. № 175.

Враховувати відходи, які утворилися внаслідок надзвичайної ситуації, при інвентаризації не потрібно, тому що при інвентаризації виявляються відходи які утворюються внаслідок господарської діяльності.

Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №12, 2021

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!