Підприємство експлуатує точильно-шліфувальний верстат, від роботи якого утворюється пил абразивно-металевий. Далі він потрапляє до агрегату пиловловлювального ЗІЛ-900М, розташованого у приміщенні цеху. Чи є цей агрегат установкою очистки газу? Чи потрібно робити паспорт установки очистки газу та виконувати вимоги наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України «Про затвердження Правил технічної експлуатації установок очистки газу» від 6 лютого 2009 року № 52 (далі — Правила)?
Відповідь: Так, агрегат пиловловлювальний ЗІЛ-900М є технологічною установкою очистки газу.
Призначення пристрою ЗІЛ-900М — уловлювання пилу, який виділяється в газово-повітряні суміші в результаті функціонування верстату. Функціонування даного пилоуловлювача реалізується за рециркуляційною схемою, і після очищення повітря надходить в обслуговуюче приміщення.
Враховуючи термінологію, яка застосовується в Правилах, обладнання, призначене для очищення газопилового потоку при проведенні певної стадії технологічного процесу та розміщене між відповідними технологічними агрегатами або включене в замкнений цикл технологічного процесу, яке не здійснює безпосередньо викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря є технологічною установкою очистки газу.
Таким чином, агрегат пиловловлювальний ЗІЛ-900М є технологічною установкою очистки газу.
Відповідно 1.4. Правил, їх дія не поширюються на технологічні ГОУ, а отже, вимоги Правил, у т.ч. і щодо складання паспорту ГОУ, на агрегат пиловловлювальний ЗІЛ-900М не поширюються.
Матеріал є частиною публікації «ТОП-10».
Повна версія – в журналі «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №8, 2020
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»