Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи повинне підприємство власним наказом призначати відповідальну особу за технічний стан, обслуговування та безпечну експлуатацію ГОУ?

 Стаціонарне джерело викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, обладнане ГОУ, перебуває на балансі підприємства, однак експлуатується орендарем згідно з Договором оренди. Чи повинне підприємство власним наказом призначати відповідальну особу за технічний стан, обслуговування та безпечну експлуатацію ГОУ, комісійно проводити перевірку технічного стану та ефективності роботи ГОУ відповідно до Правил технічної експлуатації ГОУ?


Відповідь: Відповідно до п. 2.2 розд. II «Правил технічної експлуатації установок очистки газу» (далі — «Правила»), затверджених наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 6 лютого 2009 року № 52, суб’єкт господарювання зобов’язаний виконувати всі вищеназвані вимоги.

Проте, у випадку, коли джерело викиду забруднюючих речовин знаходиться на балансі орендодавця, проте фактично експлуатує це обладнання орендар, розподіл зобов’язань має бути регламентований умовами Договору оренди.

Ці вимоги можуть покладатись як на орендодавця, так і на орендаря. Головне, щоб зобов’язання п. 2.2 розд. II «Правил» виконувались та обладнання перебувало під всім регламентованим «Правилами» контролем та не завдавало шкоди довкіллю. 

У зазначеному випадку логічніше було б, щоб ці зобов’язання, відповідно до умов Договору оренди, були покладені на орендаря. Бо ж саме він систематично експлуатує обладнання та володіє інформацією щодо його стану, може своєчасно відреагувати на якісь відхилення у його роботі та усунути їх. Окрім того, якщо в Договорі оренди буде прописано, що Орендар відповідальний за це обладнання, то він, звичайно ж, буде зацікавлений у правильній експлуатації цього обладнання та підтримці його у робочому стані. 

Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №11, 2020


Долучайтеся до заходів у квітні та приймайте участь в Акції «Earth Day: подаруй майбутнє».

Інтенсив-курс підвищення кваліфікації «Правила та вимоги щодо практичної експлуатації установок очистки газу (ГОУ)» зі свідоцтвом державного зразка, 19.04.2021

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!