Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи треба під час проведення планової перевірки підприємства надавати статистичну звітність за формами 2-ТП (повітря), 1-відходи, 1-екологічні витрати?

 Територіальний підрозділ Державної екологічної інспекції під час проведення планової перевірки підприємства вимагає надати статистичну звітність за формами 2-ТП (повітря), 1-відходи, 1-екологічні витрати. Зазначена звітність подається до органів державної статистики щорічно. Чи є ця вимога Держекоінспекції правомірною дією, чи відповідає це чинному законодавству? Чи можливо на законних підставах відмовити Держекоінспекції в наданні первинних даних?


Відповідь: Державна екологічна інспекція та її посадові особи під час заходів державного нагляду (контролю) керуються переліком питань визначених актом, складеним за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, форма якого затверджена наказом Міністерства енергетики та захисту довкілля України 26 листопада 2019 року № 450 та зареєстрована в Мін’юсті України. Так, в Додатку 1 Переліку питань щодо проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства про охорону атмосферного повітря акта, в п. 12 інспекторами перевіряється питання подання/неподання Державної статистичної звітності за встановленою формою, мається на увазі 2ТП-повітря.

Аналогічно перевіряється інформація п. 9 Додатку 4 щодо подання/неподання Державної статистичної звітності про відходи за встановленою формою.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!

Перевіряється сам факт подання/неподання статистичної інформації. У цій частині вимога ДЕІ є законною.

При цьому звертаю увагу на той факт, що стаття 22 ЗУ «Про державну статистику» визначає лише повноваження органів статистики, щодо поширення статистичної інформації, на яку не розповсюджується заборона стосовно її поширення органами державної статистики.

УВАГА!

Щодо надання звітності за формою 1-екологічні витрати, акт перевірки таких питань не передбачає. Отже, в цій частині вимога ДЕІ є протиправною.

Окремо зазначу що статистична звітність не є первинним обліковим документом, а складається на підставі первинних даних.

Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №5, 2021

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!