Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Підприємство має намір купити утилізатор органічних відходів: які необхідні документи для експлуатації утилізатора?

Підприємство має намір купити утилізатор органічних відходів УТ200.1 (50 гк/год). Які необхідні документи для експлуатації утилізатора? Яка має бути СЗЗ? Чи є перелік відходів, що підлягає утилізації?


Відповідь: Утилізатор термічний УТ200.1 виробництва ТОВ «НТЦ Флеш-Р» , відповідно до Сертифіката відповідності, виготовлено згідно з ТУ У 29.2-37378282-001:2011 «Установки для термічного знищення відходів (Утилізатори термічні)» і має сферу застосування — знешкодження різних видів відходів, включно з небезпечними.

Для введення в експлуатацію утилізатора відходів необхідно отримати такі екологічні документи:

  Ліцензія на провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами; Ліцензійні умови затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року № 446.
  Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами (Закон України «Про охорону атмосферного повітря» від 16 жовтня 1992 року № 2707-XII), Порядок отримання дозволу затверджений Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення та оплати робіт, пов'язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку підприємств, установ, організацій та громадян — підприємців, які отримали такі дозволи» від 13 березня 2002 р. № 302
 

Розміщення утилізатора має здійснюватися за окремим проєктом для кожного конкретного випадку з урахуванням потужності, видів відходів, що знешкоджуються, та умов розташування, з обов’язковою організацією санітарно-захисної зони (СЗ3) розміром 100–300 м залежно від виду діяльності, переліку та класу небезпеки відходів згідно з Наказом Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів» від 19 червня 1996 року № 173.

Достатність розміру СЗ3 має бути підтверджена розрахунковим шляхом з огляду на ті відходи, які передбачається знешкоджувати та з урахуванням. вмісту в них небезпечних хімічних речовин.

Проєкти, розроблені відповідно до вимог санітарних норм і правил, підлягають обов’язковому погодженню у порядку, визначеному законодавством України.

Обов’язковою умовою поводження із вторинним відходом (золи та шлаку), що утворюється при знешкодженні небезпечних відходів, є визначення його класу небезпеки в установі, акредитованій на цей вид діяльності.
 

Відповідно до технології, із застосуванням Утилізатора термічного УТ200.1 виробництва ТОВ «НТЦ Флеш-Р», за умови дотриманням вимог екологічного та санітарно-епідеміологічного законодавства, можуть бути знешкоджені, зокрема, такі органічні відходи:

  біоорганічні відходи (трупів тварин і птахів, ветеринарних відходів, боєнських відходів тощо);
  відходи виробництва, одержання і застосування біоцидів та фітофармацевтичних препаратів, включно з відходами пестицидів та гербіцидів, які невідповідність стандартам, мають прострочений термін придатності чи не придатні для використання, за призначенням;
  клінічні та подібні їм відходи, а саме відходи, що виникають у результаті медичного догляду, ветеринарної чи подібної практики і відходи, що утворюються у лікарнях або інших закладах під час досліджень, догляду за пацієнтами або при виконанні дослідницьких робіт.
 

Технологічний регламент не поширюється на знешкодження таких видів відходів:

  • легкозаймистих і вибухонебезпечних;
  • ртутьвмісних;
  • металевих;
  • використаних аерозольних балончиків;
  • радіоактивних;
  • хімічних елементів живлення.

Повний перелік відходів, що можуть бути утилізовані Утилізатором термічним УТ200.1, містить технічна документація (наприклад, Технічний паспорт установки), що надається виробником обладнання.

 

      Матеріал є частиною публікації «ТОП-10».

  Повна версія – в журналі «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №8, 2020
 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!