Що таке коефіцієнт переведення БСК5 в БСКпов, який дорівнює 1,33. Чи є у нас є такий коефіцієнт переведення?
Відповідь. Передусім потрібно зазначити, що питання стану поверхневих та зворотних (стічних) вод, перелік забруднюючих речовин в них та методики визначення БСК5 врегульовано наступними основними нормативно-правовими актами:
Із аналізу вказаних нормативно-правових актів вбачається, що регулюванню, нормуванню та вимірюванню підлягає біохімічне споживання кисню (БСК5).
Довідково: Біохімічне споживання кисню (БСК5) — це кількість кисню в міліграмах, потрібна для окиснення органічних речовин, що містяться в 1 л води, аеробними бактеріями до СО2 і Н2О впродовж 5 діб без доступу повітря і світла.
БСК5 — важливий екологічний показник стану природних водойм. За високого вмісту органічних речовин у воді швидко розмножуються аеробні бактерії, для життєдіяльності яких необхідний кисень. Це може зумовити зниження вмісту розчиненого кисню, створити гіпоксичні умови і загибель окремих видів гідробіонтів.
На практиці БСК5 визначають протягом 5 діб інкубації, БСК20 — за 20 днів. Чим більше у воді органіки, тим вища окисленість і більше БСК.
БСК20 часто трактують як БСКповне, ознакою якого є початок процесів нітрифікації в пробі води.
БСК5 — важливий екологічний показник стану природних водойм
В Методичних вказівках до лабораторних робіт (професійне спрямування «Водопостачання і водовідведення» розроблених Національним університетом водного господарства та природокористування, м. Рівне, 2014 р., наводиться таке співвідношення: БСК = 70 % БСКповн.
У практичній діяльності слід користуватися БСК5, яке нормується.
Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №11, 2020
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»