Як суб’єкту господарювання — утворювачу відходів визначити клас небезпеки утворених відходів?
Відповідь: Нормативний документ, який встановлював би клас небезпеки для кожного найменування відходу, в Україні на сьогодні відсутній. Визначати склад і властивості відходів, що утворюються, а також ступінь небезпеки відходів для навколишнього природного середовища та здоров’я людини відповідно до нормативно-правових актів, які затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища повністю покладено на суб’єктів господарської діяльності (згідно з п. «в» ст. 17 Закону № 187/98).
Єдиним документом, за яким можливо було визначити клас небезпеки відходу, був ДСанПіН 2.2.7.029-99 «Гігієнічні вимоги поводження з промисловими відходами та визначення їх класу небезпеки для здоров’я населення» (розділ 5), проте дія зазначеного документа зупинена (згідно з рішенням Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва від 15 липня 2014 року № 33). Чинний ДК 005-96 «Класифікатор відходів» встановлює лише кодифікацію відходу.
Цей матеріал є частиною журналу!
Від редакції: До нас часто звертаються екологи підприємств із запитаннями щодо поводження з промисловими відходами. «Найгарячіші» теми серед них:
Відповіді експерта на 10 найбільш актуальних запитань пропонуємо до вашої уваги у статті в №7, 2020 журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»