В ЗМІ є інформація щодо розширення штабу громадських інспекторів. Це громадяни, які, пройшовши профільне навчання, стають позаштатними колегами інспекторів, тож екологічна інспекція може залучати їх до перевірок підприємств. Як показує практика, інспектори зазвичай не знаходяться на підприємстві кожен день впродовж всього строку перевірки всі 8 робочих годин, тому що вони мають свій план робіт, затверджений наказом. А громадські інспектори зазвичай бажають перебувати всі 8 годин, все побачити, сфотографувати, прокоментувати. Як убезпечити бізнес від недостатньо професійної, але доволі активної перевірки громадськими інспекторами в складі екоінспекції?
Діяльність громадських інспекторів з охорони довкілля регламентується «Положенням про громадських інспекторів з охорони довкілля», що затверджене наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 27.02.2002 р. № 88. У Положенні визначено права та обов’язки громадських інспекторів з охорони довкілля.
Кодексом України про адміністративні правопорушення (стаття 255) визначено статті, зокрема (статті 48, 63-70, 73, 76-77-1, 78, 82, частини перша і третя статті 85, стаття 87, стаття 89 (щодо диких тварин), статті 91-4, 153), за якими громадський інспектор з охорони довкілля має право складати протоколи при виявленні ним порушення вимог природоохоронного законодавства і надавати їх Державній екологічній Інспекції для притягнення винних до адміністративної відповідальності.
До повноважень громадських інспекторів входять:
Громадські інспектори здійснюють контроль спільно з працівниками Держекоінспекції та ї ї територіальних органів, які призначили їх і видали посвідчення громадського інспектора з охорони довкілля, іншими державними органами, які здійснюють контроль за охороною, раціональним використанням та відтворенням природних ресурсів, органами державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадськими екологічними (природоохоронними) організаціями.
Зверніть увагу!
Вся робота громадських інспекторів з охорони довкілля підконтрольна керівникам (державним інспекторам), за якими вони закріплені.
Особи, за якими закріплені громадські інспектори (керівник підрозділу, державний інспектор), здійснюють наступну роботу:
Громадські інспектори діють на громадських засадах, без додаткової оплати праці та без увільнення від основної роботи.
Перевірки громадськими інспекторами здійснюються виключно за направленням, підписаним керівником відповідного органу Держекоінспекції чи його заступником.
Як вбачається із Положення, громадські інспектори здійснюють контроль спільно з працівниками Держекоінспекції. Рейдові перевірки можуть здійснювати самостійно.
Отже, громадський інспектор не може підміняти інспектора з ОНПС.
Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №12, 2021
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»