Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Які агрегати є технологічними установками очистки газу?

 Підприємство експлуатує шість заточувальних верстатів, які розташовані в приміщеннях. При їх роботі утворюється абразивно-металевий пил, що проходить через циклон нестандартний Ф300, типу ЦН, розміщений на вулиці, та вентилятором марки РСС 4/40-1.1.1 викидається в атмосферне повітря. Абразивно-металевий пил осідає в циклоні, який періодично чиститься. Також на підприємстві є столярна майстерня з фугувальним станком, інверсійним, циркуляційною пилкою. При роботі столярного обладнання проводиться суха очистка аспіраційного повітря вентилятором типу Ц6-46-6, та пил деревини потрапляє в циклон марки ЛИОТ, який періодично чиститься. Чи є названі агрегати технологічними установками очистки газу?


Відповідь: Використання установок очистки газу (далі — ГОУ) регламентовано Правилами технічної експлуатації установок очистки газу, затвердженими наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України 6 лютого 2009 року № 52 (далі — Правила).

Відповідно до термінології, яка визначена п. 1.2 Правил, технологічна установка очистки газу — це обладнання, призначене для очищення газопилового потоку при проведенні певної стадії технологічного процесу та розміщене між відповідними технологічними агрегатами або включене в замкнений цикл технологічного процесу, яке не здійснює безпосередньо викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Враховуючи, що описане у питанні устаткування, а саме: циклон нестандартний Ф300, типу ЦН, розташований на вулиці, та вентилятор марки РСС 4/40-1.1.1, забезпечують викид забруднюючих речовин безпосередньо в атмосферне повітря, це устаткування є ГОУ.

Відповідно на вказане устаткування поширюються вимоги, передбачені Правилами.

Що стосується вентилятору типу Ц6-46-6 та циклону марки ЛИОТ, у разі, якщо від них здійснюється викид забруднюючих речовин безпосередньо в атмосферне повітря, це устаткування також є ГОУ.

Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №11, 2020

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!