Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Які додаткові документи необхідно надати підприємству для переоформлення ліцензії?

 Підприємство має безстрокову ліцензію на поводження з небезпечними відходами. Які додаткові документи необхідно надати підприємству в Міністерство для переоформлення ліцензії у зв’язку з виходом Постанови КМУ «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами» від 13 липня 2016 року № 446?


Відповідь: За бажанням ліцензіата, на підставі заяви, ліцензія (копія ліцензії) нового зразка може бути видана органом ліцензування і на паперовому носії, форму та зміст ліцензії визначає спеціально уповноважений орган з питань ліцензування.
Якщо зміни в даних, які були зазначені в документах, що додавалися до заяви про отримання ліцензії за певний період не відбулось, ніяких додаткових заяв та документів надавати до органу ліцензування не потрібно.

Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02 березня 2015 року № 222-VIII  (далі — Закон № 222) ст. 7 Перелік видів господарської діяльності що підлягають ліцензуванню, пп. .7 14 визначено, що ліцензуванню підлягають :

  • виробництво особливо небезпечних хімічних речовин, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України;
  • поводження з небезпечними відходами. 

Не підлягає ліцензуванню зберігання (накопичення) суб’єктом господарювання утворених ним небезпечних відходів, якщо протягом року з дня утворення небезпечні відходи передаються суб’єктам господарювання, що мають ліцензію на поводження з небезпечними відходами.

Контроль за додержанням ліцензіатами вимог ліцензійних умов здійснюють у межах своїх повноважень органи ліцензування шляхом проведення планових і позапланових перевірок відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

На поле: Закон України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02 березня 2015 року № 222-VIII — Закон № 222
Статтею 15 п. п. 2 Закону № 222 встановлено, що Ліцензіат зобов’язаний повідомляти орган ліцензування про всі зміни даних, які були зазначені в його документах, що додавалися до заяви про отримання ліцензії, у строк, встановлений ліцензійними умовами, але не пізніше ніж один місяць з дня настання таких змін.

Ліцензія на провадження здобувачем ліцензії визначеного ним виду господарської діяльності оформлюється органом ліцензування в електронному вигляді (запис про рішення органу ліцензування щодо видачі ліцензії суб’єкту господарювання в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців). 

Ліцензія видається на необмежений строк, тобто Ліцензії, які булі дійсні на момент набрання чинності Законом № 222, набули статусу необмеженого терміну дії. За бажанням здобувача ліцензії чи ліцензіата, ліцензія (копія ліцензії) може бути видана органом ліцензування і на паперовому носії, форму та зміст ліцензії визначає спеціально уповноважений орган з питань ліцензування.

Відповідно до п. 14 ч. 1 ст. 7  постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами» від 13 липня 2016 року № 446, абз. 1 ч. 2 ст. 9 Закону № 222 були затверджені Ліцензійні умови та встановлений строк, протягом якого ліцензіати, які мають ліцензії на провадження господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами і на поводження з особливо небезпечними речовинами, подають до органу ліцензування документи та відомості, визначені ч. 3 ст. 15 Закону № 222, який становить два місяці з дня опублікування цієї постанови.

Цей матеріал є частиною №7, 2020 журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»!

Від редакції: До нас часто звертаються екологи підприємств із запитаннями щодо поводження з промисловими відходами. «Найгарячіші» теми серед них:

  • ліцензія на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами, її отримання та переоформлення;
  • розробка реєстрових карт на використані акумуляторні батареї та на відходи, що здаються на утилізацію як вторинна сировина;
  • екологічний податок за скиди дощових і талих вод;
  • утилізація відходів ІІ та IV класу небезпеки та інші.

Відповіді експерта на 10 найбільш актуальних запитань пропонуємо до вашої уваги у статті в №7, 2020 журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!