Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Які дозвільні документи необхідно мати на скиди дощових та талих вод?

 Підприємство є вторинним водокористувачем та має  договір з водоканалом на водопостачання та водовідведення. Дощові води збираються з території підприємства та через зливову каналізаційну систему скидаються в струмок, а потім у річку. Ведеться лабораторний контроль вмісту шкідливих речовин в стічних водах окремих майданчиків. Які дозвільні документи необхідно мати на скиди дощових та талих вод? Чи необхідно сплачувати екологічний податок за скиди дощових і талих вод?


Відповідь: Вторинні водокористувачі можуть здійснювати скидання стічних вод у водні об’єкти тільки на підставі дозволів на спеціальне водокористування, виданих спеціально уповноваженими органами виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів, в яких встановлюються ліміти скидання забруднюючих речовин із зворотними водами у водні об’єкти, та мають за це сплачувати.

Згідно зі ст. 42 Водного кодексу України, вторинні водокористувачі (абоненти) — це ті, що не мають власних водозабірних споруд і отримують воду з водозабірних споруд первинних водокористувачів та скидають стічні води в їх системи на умовах, що встановлюються між ними.

Довідково: Дощову каналізацію проектують згідно з вимогами ДБН В.2.5-75:2013 «Каналізація: зовнішні мережі і споруди», її стара назва: зливова каналізація. Дощова каналізація збирає на території підприємства дощові і талі поверхневі води, відводить самопливом їх по мережі і через свої колектори скидає умовно чисті стоки у водоймища та водні об’єкти.

Спеціальне водокористування здійснюється на підставі дозволу, виданого спеціально уповноваженими органами виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів, в якому встановлюються ліміти скидання забруднюючих речовин із зворотними водами у водні об’єкти, і є платним. Тобто організаційно-економічні заходи щодо забезпечення раціонального використання й охорони вод включають екологічний податок за скидання забруднюючих речовин та збір за спеціальне використання води.
Необхідне провести наступне:

  1. укласти відповідний договір здійснення лабораторного контролю з визначенням об’єму скидів, хімічного складу, періоди, тощо;
  2. розробити Генплан підприємства з визначенням мережі водопостачання, водовідведення, дощової каналізації;
  3. розробити та затвердити Технічні умови на підключення до мережі дощової каналізації та влаштування авто під’їзду;
  4. скласти графік проведення обслуговування мереж дощової каналізації;
  5. визначити відповідних осіб;
  6. скласти та затвердити графік перевірок стану мереж та відстійників.

Цей матеріал є частиною журналу!

Від редакції: До нас часто звертаються екологи підприємств із запитаннями щодо поводження з промисловими відходами. «Найгарячіші» теми серед них:

  • ліцензія на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами, її отримання та переоформлення;
  • розробка реєстрових карт на використані акумуляторні батареї та на відходи, що здаються на утилізацію як вторинна сировина;
  • екологічний податок за скиди дощових і талих вод;
  • утилізація відходів ІІ та IV класу небезпеки та інші.

Відповіді експерта на 10 найбільш актуальних запитань пропонуємо до вашої уваги у статті в №7, 2020 журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!