Порядок здійснення контролю врегульовано Законом України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» від 19 червня 2003 року № 963-IV.
ЗУ «Про державний контроль за використанням та охороною земель»
Повноваження Державної екологічної інспекції чітко визначені у Положенні про Державну екологічну інспекцію України, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2017 року № 275 (далі — Положення). Згідно з Положенням основними завданнями Держекоінспекції є здійснення у межах повноважень, передбачених законом, державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства, зокрема, щодо:
Більш детально повноваження уточнені в пп. б п. 4 Положення, а саме:
ДЕІ здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням центральними органами виконавчої влади та їх територіальними органами, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами — нерезидентами вимог законодавства:
б) про охорону земель, надр, зокрема щодо:
Досить часто інспектори з ОНПС перебирають на себе повноваження органів Держгеокадастру.
При цьому потрібно їм вказувати на неприпустимість дублювання повноважень органів державного нагляду (контролю) та здійснення заходів державного нагляду (контролю) різними органами державного нагляду (контролю) з одного й того самого питання. Вказана норма визначена ст. 3 «Основні принципи державного нагляду (контролю)» Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 5 квітня 2007 року № 877-V (далі — Закон № 877).
Відповідь надано І.Паламарчуком у березні для №4, 2020 журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»