Архів номерів

Презентаційний
випуск

Передплатіть у фахівця:
0 800 215 522
(безкоштовно в межах України)
або +38 066 690 87 10
(WhatsApp, Viber, Telegram),
sales@techmedia.com.ua

Передплатний індекс: 60750

NEWS
Моніторинг законодавства

Наказ Міністерства енергетики та захисту довкілля України «Про затвердження Положення про територіальні та міжрегіональні територіальні органи Держекоінспекції» від 4 березня 2020 року № 139.
Наказом затверджено нові Положення про територіальні та міжрегіональнітериторіальні органи Держекоінспекції та визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства екології та природних ресурсів України «Про затвердження положень про територіальні органи Держекоінспекції від 11 серпня 2017 року № 312

АКТУАЛЬНЕ РОЗ’ЯСНЕННЯ
ТОП-5 порад керівникам підприємств та екологам під час контрольних заходів за новою формою акта перевірки у 2020 році

Після набрання чинності наказом Міненерго про затвердження нової уніфікованої форми Акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, органи Держекоінспекції здійснюють контрольні заходи у правовому полі. Що ж показали перші результати перевірок «по-новому» і як відстоюють свої права і законні інтереси керівники підприємств та екологи? Читайте у статті.

ЕКОЗАКОНОДАВСТВО
Як отримати спеціальний дозвіл на користування надрами? Нові правила для інвесторів

Світова практика свідчить, що однією з найбільш привабливих для інвесторів є видобувна галузь; проте в Україні у цій галузі постійні законодавчі і регуляторні зміни є звичною практикою. 2020 рік також розпочався зі змін у сфері надрокористування: Кабінетом Міністрів України схвалено зміни до Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами. Які саме зміни запропоновано урядом, читайте у квітневому номері.

ВОДОКОРИСТУВАННЯ
Гірниче підприємство та рівень і якість води у колодязях: чи є зв’язок? Що повинен знати керівник підприємства та еколог

Чи впливає діяльність гірничого підприємства на рівень і якість води у
колодязях домогосподарств? Думки фахівців із цього приводу різняться. Втім, усі відчули, що ми живемо у час глобальних змін клімату, які вже можемо спостерігати візуально.
Загалом в Україні за останні три роки випало катастрофічно мало опадів; клімат вносить свої корективи…

АКАДЕМІЯ ЕКОЛОГА
Екооподаткування: які штрафні санкції передбачено у разі порушення податкового законодавства?

У квітневому випуску ми продовжуємо розгляд теми екооподаткування стосовно штрафних санкцій, які можуть виникнути в разі порушення податкового законодавства.
Зокрема, штраф може загрожувати не тільки за несплату чи несвоєчасну сплату податкових зобов’язань, а й за порушення граничного строку подання податкової декларації та виправлення помилок у ній. Варто звернути увагу і на законодавчі зміни у сфері екооподаткування.

АКТУАЛЬНЕ РОЗ’ЯСНЕННЯ
Як правильно заповнити декларацію екологічного податку?

На адресу редакції нерідко надходять запитання, що стосуються заповнення декларації екологічного податку. Тож наші експерти розробили покроковий алгоритм, як правильно це зробити та що варто врахувати. Алгоритм складання декларації наведено у таблиці розрахунку за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення.

ВІТЧИЗНЯНИЙ ДОСВІД
Атомна енергетика в Україні: екологічна загроза чи потенційні можливості?

Одна із найстійкіших «екологічних страшилок», що прижилися серед українців, — це те, що наша держава стане «могильником ядерних відходів». Чи має насправді таке твердження якесь підґрунтя під собою? Взагалі, у якому стані перебуває зараз ядерна енергетика в Україні, і чи є перспективи для її розвитку? Наскільки реально для нашої держави перейти на «зелені» джерела енергії, і наскільки це доцільно? Спробуймо з’ясувати.

MUST BE ДЛЯ ЕКОЛОГА. Зразки документів
Як правильно оформити паспорт місць видалення відходів на підприємстві. Зразок

У сфері поводження з відходами підприємство у процесі господарської діяльності має забезпечувати повний збір, належне зберігання та недопущення знищення і псування відходів, здійснювати контроль за станом місць чи об’єктів розміщення власних відходів. У статті експерт журналу надасть практичні поради щодо розробки паспорта місця видалення відходів та надасть зразок заповнення.

АКАДЕМІЯ ЕКОЛОГА
ОВД планованої діяльності суб’єктів господарювання: покроковий алгоритм

На адресу редакції журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» продовжують надходити запитання від суб’єктів господарювання за процедурою ОВД, тому ми підготували зручний покроковий алгоритм з акцентами. Також ви дізнаєтесь, яким переліком основних нормативно-правових актів, що регулюють оцінку впливу на довкілля, слід керуватися в роботі.

Оцінка впливу на довкілля: описовий етап в оцінці стану навколишнього середовища

На сьогодні вітчизняна процедура ОВД має недостатнє нормативне і методичне опрацювання; роботи з екологічної оцінки на практиці далеко не завжди оптимізовані за змістом, використовуваним методам вирішення завдань і формою подання результатів. Розгляньмо описовий етап щодо оцінки стану навколишнього середовища, який проводиться на підставі фондових і літературних джерел із залученням експертів.

МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД
Законодавство та тренди у сфері промислових відходів країн ЄС

Діяльність великих підприємств може негативно впливати на навколишнє середовище і на здоров’я людей. У межах ЄС були запроваджені регуляторні режими, що призвели до впровадження численних норм законодавства щодо зменшення промислового забруднення, з особливою увагою щодо шкідливих викидів і поводження з промисловими відходами та їх подальшим «життям». Більш детально про це — у статті.

ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА
Є проблема? — Маємо рішення. Топ-10 запитань-відповідей, серед яких:

Чи має право Державна екологічна інспекція під час здійснення планової перевірки перевіряти дотримання режиму санітарно-захисної зони підприємства?

Які повноваження має Державна екологічна інспекція щодо контролю за земельними ресурсами та де про це можна дізнатися?

За результатами перевірки інспектори вимагають, щоб керівник підприємства прибув в інспекцію підписати акт перевірки. Чи правомірна така вимога?

Чи є законною вимога, викладена в приписі, щодо надання довідки про обсяги забраної води, часу роботи джерел викидів забруднюючих речовин зі стаціонарних джерел? Що із цим робити?

Наше підприємство є гірничим та здійснює добування вапняку. Для підготовки площі (фронту робіт) підприємством здійснено зняття розкривних порід, які розміщено в бурті. Чи належать розкривні породи до відходів?

Органи державної податкової служби вимагають сплату за розміщення відходів розкривних порід, що перебувають у буртах. Чи законна така вимога?

Чи може екологічна інспекція залучати до перевірки громадського інспектора. Які його повноваження?

Які відмінності між ОВД та ОВНС?

Підприємство вирішило у законний спосіб не допустити до перевірки посадових осіб екологічної інспекції. Незважаючи на це, без здійснення перевірки державний інспектор склав припис. Чи законна така дія посадової особи?

Під час перевірки державні інспектори виявили, на їхню думку, «необліковані» стаціонарні джерела викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. За результатами перевірки склали припис, яким зобов’язали підприємство здійснити додаткову інвентаризацію та отримати дозвіл. Але підприємство не використовує це обладнання у виробничому процесі. Що робити в такому випадку?

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!