Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Які вимоги щодо утилізації відходів металевої стружки і чи можна їх реалізовувати?

 На підприємстві нещодавно створено заточно-шліфувальний цех. У результаті його роботи утворюються відходи металевої стружки. Які вимоги щодо утилізації цих відходів і чи можна їх реалізовувати?


Відповідь: Металева стружка не є небезпечним відходом та може реалізовуватися підприємством на свій вибір з відповідним бухгалтерським обліком.

Відносини, що виникають у процесі здійснення операцій з металобрухтом, регулюються Законом України «Про металобрухт» від 5 травня 1999 року № 619-XIV (далі — Закон № 619), іншими законами України та постановами, виданими Кабінетом Міністрів України, у випадках, передбачених законом. Операції з металобрухтом виконуються лише спеціалізованими або спеціалізованими металургійними переробними підприємствами, а також їх приймальними пунктами.

Відповідно до термінології ст. 1 Закону № 619 спеціалізовані підприємства виконують операції з металобрухтом, мають у власності або закріплене за підприємствами на праві господарського відання вагове, брухтопереробне та вантажопідйомне обладнання, забезпечують згідно із законодавством пожежну, вибухову, екологічну і радіаційну безпеку.


Довідково:
Спеціалізовані металургійні переробні підприємства — підприємства, які відповідають вимогам до спеціалізованого підприємства відповідно до Закону № 619, мають у власності виробниче обладнання, яке забезпечує технологію металургійної переробки металобрухту, пов’язану зі зміною структури металу, його хімічного складу відповідно до стандартів, та пройшли атестацію в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної промислової політики


Також ст. 1 Закону № 619 визначає такий термін, як купівля та/або реалізація металобрухту — діяльність, пов’язана із передачею права власності на металобрухт іншому власнику в обмін на еквівалентну суму коштів або боргових зобов’язань. Оформлення документів, що засвідчують набуття права власності на металобрухт, та актів приймання металобрухту є обов’язковим. Ці документи повинні перебувати у власника металобрухту та зберігатися протягом одного року.

Таким чином, головною умовою передачі відходу (металевої стружки) є передача спеціалізованому підприємству. При цьому законодавством не заборонений продаж цього відходу за умови оформлення документів, що засвідчують набуття права власності на металобрухт та актів приймання металобрухту.

Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №7, 2021
 

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!