Архів номерів

Презентаційний
випуск

Передплатіть у фахівця:
0 800 215 522
(безкоштовно в межах України)
або +38 066 690 87 10
(WhatsApp, Viber, Telegram),
sales@techmedia.com.ua

Передплатний індекс: 60750

Еколог року

Проєкт «Люди в професії»

News

Моніторинг законодавства

 • Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України
 • Про внесення змін до Технічного регламенту мийних засобів
 • Про затвердження Типового договору оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом
 • Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

Ініціативи ПАЕУ

Чи легко в Україні реалізувати інвестпроект і до чого тут охорона довкілля?

Мабуть, кожен погодиться — ескалація екоманіпуляцій в Україні вимагає негайного реагування! Це незручне і гостре питання все частіше на порядок денний виводить Професійна асоціація екологів України! Чому це так важливо?

 • Знайома ситуація, коли активісти, не маючи жодного документального підтвердження загроз та небезпечності діяльності підприємства, про які вони весь час говорять, розгортають масову протидію діяльності конкретного підприємства?
 • Натомість підприємство (інвестор) проводить безліч додаткових досліджень, отримує всі необхідні дозвільні документи для безпечного провадження своєї діяльності, втрачає кошти, час та репутацію?

І процес може тривати роками! Чи легко в Україні реалізувати інвестиційний проєкт? Чи хочуть великі ФПГ або певні політичні кола інноваційних та екологічних виробництв?

Академія еколога

Сертифікація ELEML для лідерів сфери екологічної безпеки

Відповідно до вимог статті 7 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» екологічні знання є обов’язковою кваліфікаційною вимогою для всіх посадових/службових осіб, діяльність яких пов’язана з використанням природних ресурсів та призводить до впливу на стан навколишнього природного середовища. Як отримати гідні та практичні знання? З’ясовуємо в матеріалі

Актуальні ро’яснення

На що звернути увагу при паспортизації відходів підприємства? Приклад заповнення

Паспорт відходів необхідно розробляти на відходи, для яких не знайдено оптимальні шляхи утилізації або видалення. Розроблення паспортів відходів необхідне для тих відходів, для яких не визначена відповідна технологія утилізації, і вони накопичуються у місцях видалення відходів. На що звернути увагу при паспортизації відходів підприємства? Та для чого існує реєстр об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів? З’ясовуємо в матеріалі.

Зразки документів

Як оформити документи на передачу відходів суб’єктам господарювання?

Утворювачами відходів є кожна організація. Маленькі ФОПи чи велетенські концерни, приватні підприємства чи державні заклади — неважливо. Навіть, займаючись фінансуванням, ІТ чи маркетингом, завжди утворюється макулатура, відпрацьована техніка, побутове сміття та інше. Правильному поводженню з відходами підприємство-утворювач має приділяти достатньо уваги, в тому числі й питанню правильної передачі утворених відходів іншому суб′єкту господарювання на утилізацію, переробку, захоронення, знищення тощо. Як оформити документи на передачу відходів суб′єктам господарювання без помилок? З’ясовуємо в матеріалі.

Кейси. Рішення. Приклади

Як переробляти та утилізувати відпрацьовані оливи без помилок. Розбираємо найкращі методи

Щорічно тисячі літрів олив приходять до непридатного до використання стану, потребуючи переробки або утилізації. У чому небезпека відпрацьованих олив? Які шляхи безпечної утилізації та переробки існують? З’ясовуємо в матеріалі з фахівцями компанії «Екоінтел».

Компост, як важлива ланка економіки замкнутого циклу

Компост справді корисний завдяки поживним речовинам, впливу на процеси в ґрунті тощо. Проте існує небезпека для природи та людини від неправильного його використання через відсутність необхідних знань, інформації, системи контролю. Як компост перетворити на цінний ресурс? Як обрати систему забезпечення якості? З’ясовуємо в матеріалі.

Зелені технології

«Тіньова сторона» зелених технологій: батареї електрокарів, енергоощадні лампи, сонячні батереї: чи існуюють для них технології безпечної утилізації та хто може здійснювати цю утилізацію?

Серед тисяч українських компаній, що виробляють рішення для енергоефективності та сталої енергетики в Україні, можна виділити близько 150-170 розробників «зелених» інновацій. Якщо говорити про українських розробників екологічних інновацій, то вони охоплюють чимало секторів, найбільші з яких — електрокари, сонячні батареї та енергоощадні лампи. Проте коли технології перетворюються у відходи, виникає питання: чи існують для них безпечна утилізація та хто може здійснювати цю утилізацію? Щодо «тіньової сторони» зелених технологій — з’ясовуємо в матеріалі.

Практикум еколога

Підготовка до проведення інвентаризації відходів виробництва. Покроковий алгоритм

Інвентаризація відходів — це комплекс заходів, що проводять для виявлення, ідентифікації, опису та реєстрації відходів, обліку обсягів їх утворення, утилізації та виявлення, а також для виявлення та обстеження місць утворення відходів та об’єктів поводження з ними. Що потрібно знати для проведення інвентаризації відходів виробництва аби не припуститися помилок? З’ясовуємо в матеріалі та надаємо покроковий алгоритм.

Поводження з відходами

Все про поводження з відходами на підприємстві: вимоги до зберігання, терміни та дозволені об’єми

Зберігання відходів — це тимчасове розміщення відходів у спеціально відведених місцях чи об’єктах (до їх утилізації чи видалення). Яких правил потрібно дотримувати при поводженні з відходами різних класів небезпеки? Які діють вимоги до зберігання відходів на підприємстві, терміни та дозволені об’єми? Розглядаємо в матеріалі.

ЕКОшпаргалка

Шпаргалка еколога на серпень 2021

Практикум еколога

Є проблема? — Маємо рішення. Топ-10 запитань-відповідей:

 1. Наша організація планує розширювати свою діяльність і реалізувати свинину не тільки живою вагою, а й робити забій. Як має діяти еколог за такої ситуації? Які документи необхідно зібрати, отримати та зареєструвати? Чи потрібне ОВД або ж інші документи?
 2. Підприємство має на своєму балансі автотранспортні засоби (легкові автомобілі, автобуси і т.п.). Із СТО укладено договір на обслуговування та ремонт. Надайте роз’яснення, яким має бути первинний облік на підприємстві?
 3. На підприємстві більш як рік зберігаються відпрацьовані акумуляторні батареї та металолом. Як вторинна сировина вони не використовуються; договір на утилізацію цих відходів відсутній. Чи потрібно сплачувати екоподаток за розміщення цих відходів?
 4. Чи потрібно розробляти новий паспорт відходів (востаннє це зроблено у 2019 році), якщо змінилася назва підприємства?
 5. Підприємство утворює відпрацьовані мастила, які можна використовувати на місці утворення. Як правильно оформити утилізацію відпрацьованих мастил (на місці)?
 6. Який термін зберігання небезпечних відходів на підприємстві до їх подальшої утилізації?
 7. Якими документами потрібно керуватися при обладнанні місць збирання та тимчасового зберігання промислових відходів?
 8. У якому документі прописано, що потрібно маркувати відходи і як здійснюється маркування?                
 9. Чи підлягають ліцензуванню заготівля, збір, переробка поліетилену, автошин та металобрухту (чорні та кольорові)? Які нормативно-правові документи підтверджують скасування ліцензій або, навпаки, обов’язок її отримання?
 10. На підприємстві нещодавно створено заточно-шліфувальний цех. У результаті його роботи утворюються відходи металевої стружки. Які вимоги щодо утилізації цих відходів і чи можна їх реалізовувати?

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!