Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Якщо підприємство закупило нові автомобілі, через який період необхідно проходити ТО? Чи достатньо проходити щорічно ТО з отриманням протоколу?

Для забезпечення транспортних потреб підприємство має власне автогосподарство, яке включає в себе легкові автомобілі та автобуси. Щороку автомобілі проходять перевірку технічного стану ТЗ на станції ТО згідно з договором. Відповідно до ЗУ «Про охорону атмосферного повітря» підприємство має проводити виробничий контроль шляхом проведення інструментально-лабораторних вимірювань параметрів викидів забруднюючих речовин пересувних джерел. Чи достатньо проходити щорічно ТО з отриманням протоколу? Якщо підприємство закупило нові автомобілі, через який період необхідно проходити ТО?

Відповідь: Відповідно до ст. 9 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» від 16 жовтня 1992 року № 2707-XII для кожного типу пересувних джерел шкідливих викидів, що експлуатуються на території України, встановлюються нормативи вмісту забруднювальних речовин у відпрацьованих газах та впливу фізичних факторів цих джерел, які розробляються з урахуванням сучасних технічних рішень щодо зменшення утворення забруднювальних речовин, зниження рівнів впливу фізичних факторів, очищення відпрацьованих газів та економічної доцільності.

З метою створення нормативної бази для контролювання в умовах експлуатації екологічних показників автомобілів та визначення відповідності екологічних показників нових автомобілів розроблено національні стандарти України:

ДСТУ 4277:2004 Норми і методи вимірювання вмісту оксиду вуглецю та вуглеводнів у відпрацьованих газах автомобілів з двигунами, що працюють на бензині або газовому паливі);

ДСТУ 4276:2004 Норми і методи вимірювань димності відпрацьованих газах автомобілів з дизелями або газодизелями.

Відповідно до Розділу 4 даних Стандартів контрольні заміри проводяться:

— на підприємствах, які експлуатують та обслуговують автомобілі: під час технічного обслуговування автомобілів, після ремонту чи регулювання агрегатів, систем і вузлів, що впливають на вміст оксиду вуглецю і вуглеводнів у відпрацьованих газах, під час вибіркових перевірок автомобілів, а також на вимогу водіїв;

— на підприємствах технічного обслуговування і ремонту автомобілів: під час технічного обслуговування автомобілів, після ремонту систем і вузлів, що впливають на вміст оксиду вуглецю і вуглеводнів у відпрацьованих газах, а також на вимогу власників (водіїв) автомобілів;

— на підприємствах, які виготовляють двигуни і автомобілі: під час випробовування готової продукції;

— під час сертифікаційних випробовувань та технічного нагляду за сертифікованою продукцією;

— під час державних технічних оглядів автомобілів;

— під час перевіряння автомобілів у дорожніх умовах.

За результатами вимірювання обов’язково заповнюються Протокол випробовування. Автомобіль, для якого вміст забруднюючих речовин у відпрацьованих газах не перевищує гранично допустимих значень, вважають таким, що пройшов випробування.

Стосовно другої частини запитання: строки проходження першого (ТО-1) і другого (ТО-2) технічного обслуговування визначаються згідно з рекомендаціями виробника і проводиться після подолання автомобілем відстані, передбаченої в керівництві з експлуатації (при цьому варто враховувати і умови експлуатації авто).

Матеріал є частиною публікації «ТОП-10». Повна версія — у журналі «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №6, 2020.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!