Архів номерів

Презентаційний
випуск

Передплатіть у фахівця:
0 800 215 522
(безкоштовно в межах України)
або +38 066 690 87 10
(WhatsApp, Viber, Telegram),
sales@techmedia.com.ua

Передплатні індекси:
60750, 68155, 89880


NEWS

Моніторинг законодавства

  • Кабінет Міністрів України Проєкт постанови «Про затвердження Правил утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення» від 28 квітня 2020
  • Міністерство енергетики та захисту довкілля України Наказ «Про затвердження Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря» № 277 від 07 травня 2020 року

ЕКОЗАКОНОДАВСТВО

Поводження зі вживаними засобами індивідуального захисту
Сьогодні кожен на своєму рівні залучений до запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, і перший крок розпочинається із засобів індивідуального захисту. Мінекоенерго, з метою зменшення потенційних ризиків ураження населення від розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-19 через вживані засоби індивідуального захисту, розроблено Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил надання послуг з поводження з побутовими відходами (у зв’язку з небезпекою поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19)». Що саме запропоновано читайте в новому випуску журналу.

Поводження з небезпечними відходами: правила змінюються
Поводження з небезпечними відходами є однією з найскладніших та найнебезпечніших галузей, яка потребує високого рівня професійності та кваліфікації працівників, достатнього забезпечення матеріально-технічними засобами для провадження певного виду робіт, обов’язкового державного, громадського контролю та відповідальності суб’єктів господарювання. Як наслідок, Мінекоенерго запропоновано зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами. Яким чином профільне міністерство має намір вирішити проблемні питання, читайте в матеріалі.

Положення про територіальні та міжрегіональні територіальні органи Держекоінспекції: які зміни у статусі контролюючого органу
Наказом Міністерства енергетики та захисту довкілля України від 07 квітня 2020 року №230 затверджено «Положення про територіальні та міжрегіональні територіальні органи Держекоінспекції». Хоча в цілому Положення дублює повноваження контролюючого органу, визначені попереднім Положенням про територіальні та міжрегіональні територіальні органи Держекоінспекції, але визначає і певні зміни в повноваженнях контролюючого органу. Розглянемо їх більш детально в червневому випуску журналу

ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА

Як розрахувати викиди при виконанні зварювальних робіт: ПРАКТИКУМ
Розрахунок викидів забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря під час виконання зварювальних робіт, виконується на основі «Збірника показників емісії (питомих викидів) забруднюючих речовин в атмосферне повітря різними виробництвами (Український науковий центр технічної екології, 2004 рік) Том 1, Розділ V. «Показники емісії (валові викиди) забруднюючих речовин від процесів від процесів електро-, газозварювання, наплавлення, електро-, газо різання та напилення металів»

АКАДЕМІЯ ЕКОЛОГА

Виробничий контроль за якістю атмосферного повітря в зоні впливу підприємства: як все організувати?
Головне в матеріалі:

  • Чому виробничий контроль — одна з основних умов виконання, встановлених у Дозволі
  • Як часто здійснюється виробничий контроль
  • Що обов’язково слід пам’ятати про виробничий контроль: 8 основних акцентів
  • Приклад плану-графіку проведення інструментально-лабораторних замірів

МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД

Досвід застосування донної золи та вугільного шлаку
Прогресивний світ усе більше говорить про необхідність відмови від принципів споживання лінійної економіки, про збереження навколишнього середовища та природних ресурсів. Тема вторинного застосування відходів сьогодні актуальна, як ніколи. Який потенціал застосування промислових відходів, як перетворити відходи на корисний ресурс — розглянемо разом з експертами.

НАДРОКОРИСТУВАННЯ

Як отримати надра в користування: новації та застереження
З метою покращення інвестиційного клімату у сфері надрокористування, підвищення ефективності та прозорості використання надр, Держгеонадр у 2020 році розпочато низку заходів. Пропонуємо огляд новацій та коментарі й застереження щодо їх упровадження.

АКАДЕМІЯ ЕКОЛОГА

Нова система МЗВ: до яких змін готуватися підприємствам уже тепер?
Попри всю теперішню нестабільність, всесвітній карантин та наближення економічної кризи, питання сталого низьковуглецевого розвитку та зміни клімату не втрачають своєї актуальності. Які зміни очікують підприємства, коли з початку 2021 року запрацює нова система моніторингу, звітності та верифікації? Відповіді на найактуальніші запитання за результатами обговорення на квітневому вебінарі підготували наші експерти.

РОЗБИРАЄМО СИТУАЦІЮ

Які можуть бути причини відмов у видачі висновків з оцінки впливу на довкілля?
Одним з основних інструментів державного регулювання впливу на навколишнє середовище в Україні є оцінка впливу на довкілля (ОВД), тож дотримання законодавства у цій сфері є вкрай важливим. Проте не поодинокі випадки, коли підприємство отримує відмову у видачі дозволу без достатніх на те причин. Експерти ПАЕУ проаналізували кілька реальних відмов; їх аргументи та висновки пропонуємо до вашої уваги.

ІНІЦІАТИВИ PAEU

Чи є законодавчі норми щодо статусу еколога на підприємстві?
Читачі часто звертаються до наших експертів зі своїми запитаннями. Серед них — і такі, що стосуються безпосередньо роботи еколога на підприємстві. Чи є законодавчі норми щодо навчання та підвищення кваліфікації працівників, що залучені саме до екологічних питань? Саме на це запитання, ми і надали відповідь в номері журналу

ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА

Як побудувати очисні споруди на підприємстві: алгоритм дій

Говне в статті:

  • Як суб’єкту господарювання здійснити будівництво очисних споруд на підприємстві та ввести об’єкт в експлуатацію?
  • З чого розпочати та яку послідовність дій необхідно виконати?

ЕКОШПАРГАЛКА

Шпаргалки еколога на липень 2020

МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД

Як систематична політика ЄС у сфері регулювання промислового забруднення перетворює проблеми у вигоди: успішні приклади
Продовжуємо серію публікацій успішних історій про результати дії законодавства ЄС у сфері промислового забруднення. До вашої уваги приклади успішних рішень, інвестицій та інновацій у промисловості країн ЄС. Як проблему перетворити на доходи завдяки екоінноваціям у секторі виробництва металів, та як відходи перетворити на паливо для цементного заводу — читайте у статті.

ПРАКТИКУМ ЕК ОЛОГА

Є проблема? — Маємо рішення. Топ-10 запитань-відповідей, серед яких:

  1. Через катастрофічне обміління річок аграріям України збираються скоротити водні ліміти. Як вплине таке рішення на аграріїв України, зокрема — Півдня, та на ягідників усіх регіонів?
  2. Який коефіцієнт переведення сміття з кубічних метрів у тонну
  3. На нашому підприємстві готуємо два проєкти — реконструкції каналізаційнонасосної станції КНС2 по заміні технологічного обладнання на енергозберігаюче та реконструкції станції ІІ-го підйому по заміні технологічного обладнання на енергозберігаюче на …. ВНС. Чи потрібно розробляти звіт з ОВД до цих проєктів, чи достатньо буде розділу ОВНС?
  4. Чи може підприємство продавати відпрацьовані автомобільні акумулятори, зазначаючи їх статус не як «відходи», а як «вторсировина»? Як правильно змінити цей статус?
  5. Як обладнати місце для відбору проб ЗР для стаціонарних джерел, відповідно до яких ГОСТів?
  6. Підприємство має власне автогосподарство, яке включає в себе легкові автомобілі та автобуси. Відповідно до ЗУ «Про охорону атмосферного повітря» підприємство має проводити виробничий контроль шляхом проведення інструментально-лабораторних вимірювань параметрів викидів забруднюючих речовин пересувних джерел. Чи достатньо щорічно проходити ТО з отриманням протоколу? Якщо підприємство закупило нові автомобілі, через який період необхідно проходити ТО?
  7. Чи потрібно платити екологічний податок за викиди СО2 стаціонарними джерелами підприємству, яке працює на біопаливі (ТЕЦ)?
  8. Екологічна інспекція вимагає, щоб підприємство отримало дозвіл на викиди за такими джерелами: в будівлі, де розташовані біопаливні котли, є невід’ємна частина котла — бункер для приймання біомаси (місце завантаження біомаси) та місце вивантаження золи (з-під котла). Чи правомірно це? Вентиляція — тільки примусова для подачі повітря. Взаємодії з атмосферним повітрям немає. При проведенні інвентаризації викидів ці джерела не ідентифіковані.
  9. Чи можна спалювати відходи деревини у паливних котлах підприємства, і які дозволи для цього потрібні?
  10. Чи дозволений вивіз твердих промислових відходів (пет, пп, пе-пластмас) на полігон в іншу область?

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!