Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Яким чином треба поводитися з фільтруючими коробками для протигазів?

 Яким чином треба поводитися з фільтруючими коробками для протигазів, строк яких вичерпано, але які не були використані за призначенням (тобто не використовувались у загазованих зонах, а якщо так, то сорбент не є забрудненим шкідливими речовинами), та чи можна їх позбавитися шляхом реалізації замість передачі для утилізації? В будь-якому випадку, які вимоги потрібно висувати приймачам цих відходів? Чи потрібно вимагати ліцензію на поводження з небезпечними відходами? 


Відповідь: Відповідно до п. м) статті 17 Закону України «Про відходи» суб’єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами зобов’язані забезпечувати професійну підготовку, підвищення кваліфікації та проведення атестації фахівців у сфері поводження з відходами. 

Також відповідно до ст. 34 цього ж закону — до поводження з небезпечними відходами допускаються особи, які мають професійну підготовку, підтверджену свідоцтвом (сертифікатом) на право роботи з небезпечними речовинами, та не мають медичних протипоказань. 

Що це таке і яка різниця між цими поняттями? 

Статтею 20 Закону України «Про освіту» передбачено, що післядипломна освіта включає: 

  • спеціалізацію — профільну спеціалізовану підготовку з метою набуття особою здатності виконувати завдання та обов’язки, що мають особливості в межах спеціальності; 
  • перепідготовку — освіту дорослих, спрямовану на професійне навчання з метою опанування іншою (іншими) професією (професіями); 
  • підвищення кваліфікації — набуття особою нових і/або вдосконалення раніше набутих компетентностей у межах професійної діяльності або галузі знань. 

Курси підвищення кваліфікації проводяться для набуття нових компетентностей у межах професійної діяльності або галузі знань. 

Заклади освіти, що провадять освітню діяльність з підвищення кваліфікації працівників, обов’язковість якої передбачена законом, мають отримати ліцензію на відповідну діяльність МОН України і/або акредитувати відповідні освітні програми. 

Аналогічне положення передбачене і п. 6 ст. 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності». Зокрема, освітня діяльність, яка ліцензується з урахуванням особливостей, визначених спеціальними законами у сфері освіти, підлягає ліцензуванню. 

Надання освітніх послуг повинно бути передбачено статутними документами суб’єкта, який їх надає, та відповідним КВЕДом. 

Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №11, 2021

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!