Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Яким має бути первинний облік на підприємстві, якщо на балансі автотранспортні засоби?

 Підприємство має на своєму балансі автотранспортні засоби (легкові автомобілі, автобуси і т.п.). Із СТО укладено договір на обслуговування та ремонт. Надайте роз’яснення, яким має бути первинний облік на підприємстві?


Відповідь: За загальним правилом суб’єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами зобов’язані на основі матеріально-сировинних балансів виробництва виявляти і вести первинний поточний облік кількості, типу і складу відходів, що утворюються, збираються, перевозяться, зберігаються, обробляються, утилізуються, знешкоджуються та видаляються, і подавати щодо них статистичну звітність у встановленому порядку (п. «г») ч. 1 ст. 17 Закону України «Про відходи»).

Зверніть увагу!
При обслуговуванні автотранспортних засобів на СТО, важливо які саме договірні умови в частині заміни деталей, мастил тощо передбачені, хто є власником відходів, які утворюються при експлуатації транспортного засобу.


Якщо обслуговування транспортних засобів передбачає передачу СТО відпрацьованих деталей, мастил як товарної продукції, а не відходу, вказані матеріали, обладнання не мають статусу відходу і не потребують обліку як відходи підприємством, що експлуатує транспортні засоби.

Якщо відпрацьовані деталі, мастила залишаються на СТО вже як відходи, підприємство має вести їх облік саме як утворювач, зазначаючи в матеріалах первинного обліку (форма 1-ВТ відходи) суб’єкта (СТО), якому вони передаються.


Важливо!
Операції щодо передачі/заміни відпрацьованих деталей, мастил, наявність або відсутність їх статусу як відходи, були узгоджені з бухгалтерським обліком підприємства.


Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №7, 2021
 

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!