Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Який порядок поводження з відпрацьованою тарою з-під пестицидів (каністри), біг-бегами та мішкотарою?

На сільгосппідприємстві утворюються відходи, такі як відпрацьована тара з-під пестицидів (каністри), біг-беги та мішкотара з-під протруєного насіння. Який порядок поводження з цими відходами ? Чи може суб’єкт господарювання реалізовувати вищевказані відходи організаціям, які не мають ліцензії на поводження з небезпечними відходами?

Відповідь: Підприємству, на якому утворюються небезпечні відходи та здійснюються дії щодо поводження з ними (збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення, сортування), утилізація, видалення, знешкодження, захоронення)), необхідно отримати відповідну Ліцензію провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами або передати небезпечні відходи, згідно з умовами укладеного договору, підприємству, яке має Ліцензію з вказаними в неї видами небезпечних відходів та операціями з ними.

Забруднена залишками хімічних речовин, пестицидів (агрохімікатів) тощо, відпрацьована тара та пакування підпадають під дію Базельської Конвенції, Законів України «Про відходи», «Про охорону навколишнього природного середовища», та згідно з визначенням Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх утилізацією/видаленням і Жовтого та Зеленого переліків відходів» від 13 липня 2000 року № 1120 розділ А, підпадають під «Жовтий перелік відходів», тобто під категорію «небезпечні» (див. п. 68 «Жовтого переліку відходів» та відповідну позицію Зеленого переліку 125, 126). 

Норми поводження з ними визначені Законами України № 187 та № 222, постановою Кабінету Міністрів «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами» від 13 липня 2016 року № 446 та іншими нормативно-правовими актами.

Дія визначених норм поширюється на всіх суб’єктів господарювання незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, які у повному обсязі або частково провадять чи мають намір провадити господарську діяльність з поводження з небезпечними відходами.

Цей матеріал є частиною журналу!

Від редакції: До нас часто звертаються екологи підприємств із запитаннями щодо поводження з промисловими відходами. «Найгарячіші» теми серед них:

  • ліцензія на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами, її отримання та переоформлення;
  • розробка реєстрових карт на використані акумуляторні батареї та на відходи, що здаються на утилізацію як вторинна сировина;
  • екологічний податок за скиди дощових і талих вод;
  • утилізація відходів ІІ та IV класу небезпеки та інші.

Відповіді експерта на 10 найбільш актуальних запитань пропонуємо до вашої уваги у статті в №7, 2020 журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!