Новини

Повернутися до переліку новин

10 аспектів, які треба знати про приписи органів державного нагляду (контролю) – читайте у свіжому номері «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»

Читайте у  № 3, 2019

Забруднення земель: розмір компенсації завданої шкоди зростає
Наприкінці січня 2019 року на сайті Державної екологічної інспекції України розміщено проект наказу міністерства екології та природних ресурсів України «Про затвердження Змін до методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства». У статті ми роз’яснюємо, як працюють запропоновані зміни та надаємо розрахунок зі змінами до методики.

Проект Закону України «Про водовідведення»: заява про наміри чи фундамент для досягнення «доброго» екологічного, кількісного та хімічного стану (потенціалу) водних ресурсів України
Проблемні питання водовідведення в Україні озвучені й продовжуються озвучуватися у різних стратегіях, концепціях, програмах як на державному, так і на регіональному рівні.Підписуючи ще у 2014 році Угоду про асоціацію, наша держава брала на себе зобов’язання і щодо поліпшення водних ресурсів. Однак в Україні у водні об’єкти скидається вся таблиця Менделєєва. Негативні наслідки цього явища важно недооцінити у розрізі джерела водозабезпечення. З метою ліквідації ситуації, що склалася, Мінекономрозвитку опубліковано проект Закону України «Про водовідведення» та анонсовано розроблення нормативного акта, який вирішить проблеми, що склалися. Проаналізуємо разом його основні положення.

Захист довкілля: закон чи гроші? Про «екорейдерство» та роботу над алгоритмом протидії таким явищам
Інтерв’ю з керуючим партнером адвокатського об’єднання «Екобезпека» Сергієм Колісником.
У погоні за економічними показниками, нарощуванням виробництва, а часто — з метою одержання надприбутків, з кожним роком все більше виробники забруднюють навколишнє природнє середовище. На жаль, нерідко це відбувається не тільки через недосконалість законодавства у сфері охорони довкілля, а й через те, що в роботі підприємств на першому місці завжди стоїть економіка.
У зв’язку з цим особливо актуальним стає питання: а хто в реальності має займатися цією проблематикою? Чи це виключно роль контролюючих органів?

Шкода, завдана довкіллю: чи є шанс її компенсувати?
Нагадаємо, у № 1 журналу ми надали експертні коментарі за темою «Екологічний податок — 2019 в Україні: «гарячі» зміни як крок до європейської моделі розвитку чи елемент посилення тиску на бізнес?». Матеріал викликав неабиякий інтерес, тож продовжуємо

10 аспектів, які треба знати про приписи органів державного нагляду (контролю)
Скільки разів можливо продовжувати строк виконання приписів державної екологічної інспекції? У яких нормативних документах про це написано?
Чи потрібно звітувати суб’єкту господарювання про виконання приписів до екологічної інспекції? Скільки разів екологічна інспекція може приходити з позаплановою перевіркою щодо виконання суб’єктом господарювання припису, виданого за результатами планової перевірки, адже у пунктах припису зазначені різні строки виконання? Відповіді — у статті.

Ліцензія на поводження з небезпечними відходами суб’єкта господарювання — анульована чи ні?
У матеріалі на прикладі судової справи про виборювання суб’єктом господарювання відновлення порушених прав у сфері ліцензування розглянемо підстави для прийняття рішення про анулювання ліцензії надамо коментар щодо виконання судових рішень.

ЕCОTRANSFORMATION

Чи готовий український бізнес працювати екологічно?
Про проект ЕСОtransformation–2019

Інновації для обігріву приміщень: керамічна панель TUKIR
Важлива задача багатьох інноваторів — прагнення розробити найбезпечніший опалювальний прилад у світі. Статистика пожеж в Україні дуже сумна, майже третину з них спричиняють опалювальні пристрої. Суми збитків від таких пожеж дуже великі.
Опалювальний пристрій має бути екологічним та енергоефективним. Нам вдалося знайти розробників приладу, який не горить та не піддається впливам вологи. При цих пристойних показниках він ще й гарно економить електроенергію

Також у номері:

  • Про забезпечення ефективності державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища: ключові аспекти Закону України «Про державну природоохоронну службу». Частина 2
  • ЕКОшпаргалка на квітень
  • Є проблема? — Маємо рішення ТОП-10 запитань-відповідей 
  • MUST BE ДЛЯ ЕКОЛОГА. СПЕЦКУРС Форма № 1-відходи: рекомендації щодо заповнення
  • «Зелений» бізнес розпочинається із «зеленого офісу»
  • Небезпека весняного диму: як запобігти порушенням

Відео-анонс

Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!