NEWS
Екологічне законодавство
Екодосягнення–2018
ЕКОтрансформація: досягнення, складнощі року, що минає, у сфері «еко» та головні завдання на 2019 рік. Частина 2
Енергоефективність
Енергоефективність у промисловості: додатковий тягар чи інструмент модернізації та зменшення викидів парникових газів?
Експерт роз’яснює: крім запровадження податків і використання коштів на енергоефективність, є й інший інструмент зменшення викидів парникових газів — запровадження системи торгівлі викидами (СТВ).
Ці два інструменти можуть працювати одночасно на різних за розміром підприємствах
Актуальний коментар
Податок на викиди двоокису вуглецю в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення: особливості та прогалини
Стаття акцентує увагу на тому, що законодавець виключає зі статусу платника податку за викиди двоокису вуглецю суб’єктів, які здійснюють такі викиди від стаціонарних джерел забруднення в обсязі не більше 500 т на рік. У яких випадках потрібно скористатись інструментом податкової консультації
ЕКОЛОГІЯ & ЕКОНОМІКА
Екологічний податок–2019 в Україні: «гарячі» зміни як крок до європейської моделі
розвитку чи елемент посилення тиску на бізнес?
Нагадаємо, що 8 листопада 2018 року Верховна Рада України прийняла за основу законопроект № 9260 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів». Цей законопроект входив у так званий бюджетний пакет. 23 листопада його ухвалила Верховна Рада.
Уже із січня екологічний податок в Україні зростає в 25 разів. Та чи вирішить збільшення ставок екоподатку екологічні проблеми за існуючої моделі розподілу коштів? Відповідь на це запитання дадуть експерти.
ЕКОTRANSFORMATION–2018
Кейси
Броварський алюмінієвий завод (BRAZ): про замкнений цикл виробництва без відходів
У фіналі проекту «ЕКОтрансформація–2018» до числа переможців долучилося підприємство Броварський алюмінієвий завод (торгова марка — BRAZ)» — єдине підприємство в Україні, яке має блок очисних споруд з окремим шламонакопичувачем, побудованим відповідно до норм Європейського Союзу
«Зелене місто» як приклад «зеленої» країни
Болючим питанням, яке асоціюють зі Львовом, є ситуація, що склалася з Грибовицьким сміттєзвалищем, тобто Львівським полігоном твердих побутових відходів. Довгостроковою метою щодо цього полігону є його рекультивація, мінімізація негативного впливу, очищення та зменшення утворення фільтрату, ізоляція тіла полігону захисним технологічним екраном, дегазація та біологічна рекультивація для забезпечення постійної стабільності. Головною метою діяльності «Зеленого міста» є формування нової сучасної системи поводження з відходами у Львові, яка стане прикладом для інших міст України та базуватиметься на передовому європейському досвіді.
Як успішно вирішити екологічні проблеми водойм Києва: кейс КП «Плесо»
Представляємо учасника проекту–2018. У номінації «Кращий проект у сфері ревіталізації водних об'єктів» — КП «Плесо», що презентує обладнання та технології для «зеленої» модернізації комунального підприємства.
РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ДЕРЖАВНОГО НАГЛЯДУ
Положення про державні екологічні інспекції в округах: реалізація Концепції РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища VS ДУБЛЬ ІСНУЮЧОЇ СИСТЕМИ?
СУДОВА ПРАКТИКА
Вирішення спорів, пов’язаних з охороною навколишнього природного середовища
Стаття роз’яснить:
• Основні причини позовів: позивачі, відповідачі та відповідальність за порушення
• «Цікаві справи» або «оце так закрутили»
• Хід судової справи на реальному прикладі
• Роз’яснення випадку, коли позовні вимоги ДЕІ задоволенню не підлягають
ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА
Дистанційний курс «Екологічне право. Екологічна безпека. Вищий рівень». ТОП питань з екологічної безпеки
Управління відходами
Утилізуємо ртутьвмісні відходи на підприємстві: основні джерела утворення, загальний порядок дій під час їх утворення
У цьому випуску ми відповідаємо на запитання: які прилади містять ртуть? які законодавчі акти регулюють поводження з відходами, що містять ртуть? якими є особливості утворення та обліку ртутьвмісних відходів? як організувати зберігання відпрацьованих люмінесцентних ламп? як правильно організувати їх утилізацію? хто може перевозити небезпечні відходи? та ін.
Є проблема? — Маємо рішення
ТОП-10 запитань-відповідей
ШПАРГАЛКА ДЛЯ ЕКОЛОГА
Календар еколога–2019
Щоб не загубитися серед звітів про відходи та використання води, податкових зобов’язань та декларацій, екологічний витрат, ми нагадуємо, яку саме інформацію і куди протягом року підприємства повинні подати
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»