Новини

Повернутися до переліку новин

16 квітня Мінприроди презентує проект рамкового закону «Про управління відходами»

Завтра, 16 квітня, в Оргуському інформаційно-просвітницькому центрі відбудеться презентація доопрацьованого законопроекту «Про управління відходами».

Як відомо, рішенням Координаційної ради з питань реалізації Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року, що відбулася 26 грудня 2018 року, Мінприроди було доручено провести міжвідомче узгодження та доопрацювання за результатами громадського обговорення законопроекту «Про управління відходами», та оприлюднити остаточний текст законопроекту.

На виконання вказаного рішення Мінприроди оприлюднено доопрацьований, з урахуванням зауважень та пропозицій органів влади, бізнесу та громадянського суспільства, проект Закону України «Про управління відходами».

  • текст законопроекту

ПРОЕКТ Закону України «Про управління відходами».

  • таблиця врахування зауважень та пропозицій у рамках громадського обговорення, яке відбулося у листопаді-грудні 2018 року

РАХУВАННЯ ПРОПОЗИЦІЙ ТА ЗАУВАЖЕНЬ ГРОМАДСЬКОСТІ ДО ПРОЕКТУ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО УПРАВЛІННЯ ВІДХОДАМИ».

Для участі у публічному обговоренні потрібно заповнити онлайн форму до 17.00 15 квітня 2019 року. За результатами та у порядку реєстрації учасникам буде надано можливість висловити коментарі, пропозиції або задати питання розробникам законопроекту.

Також буде доступна пряма відео-трансляція заходу на сторінці Оргуського інформаційно-просвітницького центру у Facebook

БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ ЩОДО РОЗРОБКИ ЗАКОНОПРОЕКТУ НИЖЧЕ:

Як розроблявся законопроект про управління відходами?

8 листопада 2017 року Урядом була схвалена Національна стратегія управління відходами, якою передбачено розробку рамкового закону про управління відходами, який відповідатиме праву ЄС.

Грудень 2017 року – Мінприроди проведено зустріч з донорською спільнотою під час якої домовлено про розробку проектом ЄС APENA рамкового закону про управління відходами.

Лютий 2018 року – при Мінприроди розпочала роботу група українських та міжнародних експертів, зокрема з ФРН, Словаччини, Польщі, Болгарії, з метою напрацювання тексту рамкового закону про управління відходами.

Червень 2018 року – основні положення рамкового законопроекту про управління відходами представлено на  конференції: Нова політика управління відходами – шлях до циклічної економіки”, яка була присвячена впровадженню Національної стратегії управління відходами до 2030 року, перспективам переходу до економіки замкненого циклу.

Серпень 2018 року – міжнародними та українськими експертами підготовлено проект рамкового законопроекту про управління відходами.

Листопад 2018 року - після доопрацювання законопроекту у частині нормотворчої техніки та відповідності суміжним законам та програмним документам Уряду, проект закону було оприлюднено на офіційному сайті Мінприроди.

Грудень 2018 року - надані зауваження та пропозиції до проекту Закону України «Про управління відходами» у процесі громадського обговорення оприлюднені на офіційному сайті Мінприроди.

За результатами громадського обговорення проекту акта Мінприроди отримав зауваження та пропозиції від 4 громадян та 34 підприємств, установ, організацій, серед яких обласні державні адміністрації, бізнес-асоціації, наукові установи, громадські організації.

Проведено додаткові консультації з експертами ЄС щодо відповідності законопроекту Угоді про асоціацію та праву ЄС.

26 грудня 2018 року - законопроект «Про управління відходами» презентовано на засіданні Координаційної ради з питань реалізації Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року.

Під час засідання прийнято рішення про подальше узгодження законопроекту з центральними органами виконавчої влади, та повторно опублікувати на сайті Мінприроди законопроект, доопрацьований за результатами громадського обговорення та міжвідомчих консультацій.

Січень – Березень 2019 року - опрацювання законопроекту згідно з вимогами чинного законодавства та погодження із заінтересованими центральними органами виконавчої влади. Більше тут.

Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» за матеріалами www.menr.gov.ual

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!