«Засуху складно уникнути, проте її наслідки можна пом'якшити», – 8-й Генсекретар ООН Пан Гі Мун.
Всесвітній день боротьби з опустелюванням і засухою запроваджено Генеральною Асамблеєю ООН в 1995 році. Дата свята була обрана невипадково – в річницю прийняття Конвенції ООН по боротьбі з опустелюванням 17 червня 1994 року.
Мета цього свята – сприяти проведенню заходів з охорони посушливих земель.
Опустелювання є одним із найбільш тривожних світових процесів деградації навколишнього середовища, якому піддається третина поверхні Землі. Це, своєю чергою, загрожує здоров'ю та існуванню мільярдів людей. Щороку опустелювання і засуха призводять до втрат сільськогосподарської продукції на суму більше 40 мільярдів доларів.
Проблема опустелювання може мати серйозні наслідки для системи міжнародної екологічної безпеки, подолання бідності, соціально-економічної стабільності та сталого розвитку. Наслідками опустелювання і засухи є відсутність продовольчої безпеки, голод і злидні. Це призводить до зростання кількості бідних людей, змушених шукати новий притулок і засоби для існування.
Щороку Всесвітній день боротьби з опустелюванням і засухою присвячений певній темі. Серед них, наприклад: «Краса пустель – проблема опустелювання», «Поліпшення якості життя через підвищення родючості ґрунту», «Не дайте засохнути нашому майбутньому».
Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»