У всьому світі 19 лютого відзначається Всесвітній день захисту морських ссавців або День китів (World Whale and Dolphin Day). Ця екологічна дата вважається днем захисту не лише китів, але і всіх морських ссавців та різних інших живих істот, що мешкають в морях і океанах нашої планети.
Цей День був заснований у 1986 році, коли силу набрав чинності мораторій на китовий промисел, введений Міжнародною китовою комісією (МКК) (International Whaling Commission, IWC).
Цей мораторій діє і понині та означає, що у всьому світі полювання на китів, а також торгівля китовим м'ясом заборонені. На сьогодні промисел китів дозволений виключно для задоволення потреб корінного населення (так званий, аборигенний) та вилучення китів у наукових цілях за спеціальними дозволами урядів-членів МКК.
Попри те, що мораторій на китовий промисел діє і донині й полювання на китів заборонено законами більшості країн, знищення цих тварин не припиняється. До того ж людина своєю діяльністю — на жаль, не завжди розумною, вже давно негативно впливає на природу, змінюючи її. Наприклад, великі втрати морським ссавцям наносить рибальське обладнання, а також забруднення океанів нафтопродуктами через розширення географії нафтовидобутку на морському шельфі.
Такий стан справ не влаштовує захисників морських ссавців і всіх, небайдужих до майбутнього нашої планети. Для збереження морських мешканців до цієї проблеми привертається увага громадськості.
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»