У 2010 році в екологічному календарі з’явилося цікаве свято — Всесвітній день горобця. Відзначати його запропонували 20 березня індійські і британські орнітологи.
Горобець — один з найпоширеніших птахів як в Україні, так і на Землі. Часто горобців сприймають як безтурботних стрибунів, які цілими днями цвірінькають і купаються в калюжах, та вони вже давно стали супутниками людини і майже не гніздяться в дикій природі.
Та чи знали ви, що в XIX столітті у Боснії навіть зробили пам’ятник горобцям? Люди вшанували цих пташок за їх плідне полювання на шкідників.
Цікаво, що в Україні живе три види горобців: два з них трапляються частіше і, як правило, всюди: і в містах, і в селах — це хатній та польовий. Рідкісний залітний гість — чорногрудий горобець.
Проте ці маленькі пташки потребують допомоги, адже вони гинуть від морозів та відсутності їжі, стають жертвами домашніх котів і яструбів, потрапляють під колеса автомобілів.
Всесвітній день горобця — це нагадування про птахів, яким ще не загрожує зникнення, але, незважаючи на своє широке поширення і чисельність, за відсутності свідомого ставлення людей до всього живого, що їх оточує, горобці можуть потрапити до зони ризику.
Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»