4 липня відзначається Міжнародний день полонених дельфінів (World Day for Captive Dolphins).
Ініціатива заснування цього Дня належить борцям за права тварин, які вважають неприпустимим використання дельфінів та інших морських ссавців у військових цілях, а також утримання їх в неволі.
Цікаві факти про дельфінів:
► дельфіни не риби;
► дельфінів занесено до Червоної книги України;
► вага мозку дорослого дельфіна — близько 1 700 грамів (у людини — 1 400);
► дельфіни спілкуються за допомогою звукових сигналів різної частоти, які нагадують свист або клацання. За останніми науковими даними, дельфіни можуть застосовувати близько 14 000 різних звукових сигналів, що приблизно відповідає словниковому запасу звичайної людини;
► дельфіни володіють неймовірною здатністю до самозцілення;
► нещодавно уряд Індії виключив дельфінів з числа тварин і присвоїв їм статус «особистостей, що не відносяться до людського роду».
Ще на початку минулого століття стали з’являтися ідеї використовувати морських тварин у військових цілях. Створювали спеціальні загони дельфінів для підриву ворожих судів, виявлення мін, знешкодження ворожих плавців-розвідників. Подібні проекти реалізовувалися починаючи в США і СРСР.
Після розпаду Радянського Союзу така діяльність в Україні була припинена. Однак у США і до сьогодні функціонують цілих п’ять центрів ВМС, які активно займаються підготовкою бойових морських ссавців і в яких, за даними захисників природи, над дельфінами-бранцями проводять експерименти.
Свій негативний бік має і утримання морських ссавців в океанаріумах і дельфінаріях. Ультразвуки, якими спілкуються дельфіни під час руху, спотворені й багаторазово відбиті в умовах басейну, що дезорієнтує їх і завдає величезної шкоди. Хлорована вода пошкоджує шкіру і органи зору. В результаті утримання тварин у неволі скорочує тривалість їхнього життя в 5–6 разів.
Усе це повертає нас до питання: чи має людина право утримувати тварин у неволі?
Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»