1. Чи обов’язково вести облік первинного водоспоживання та водовідведення на підприємстві? За якими формами або журналами? Як його організувати?
2. Чи потрібно щороку здійснювати виміри вмісту забруднюючих речовин в організованих викидах вciх стаціонарних джерел?
3. На підприємстві планується перевірка. Що перевіряє державна екологічна інспекція?
4. Діяльність підприємства (міськводоканал) передбачає приймання міських стоків. Осад від стічних вод роками накопичується на території очисних споруд (відходи 4-го класу небезпеки — шлам від очищення стічних вод). З початку функціонування очисних споруд з 1968 року цих відходів накопичилось понад 100 тис. тонн. Чи потрібно сплачувати екоподаток за розміщення цих відходів?
5. На підприємстві виникла необхідність проведення часткової заміни дерев’яних просочених шпал залізничної колії, яка знаходиться на території суб’єкта господарювання. Як правильно оформити це документально, щоб в майбутньому не виникло питань у контролюючих органів?
6. Підприємство має об’єкт діяльності з простроченим терміном дії дозволу на викиди. Проблема полягає в тому, що на території розташовані пташники, але зараз вже їх не використовують. Керівництво наразі не може визначитись, яких тварин чи яку птицю там утримувати. На території існують інші стаціонарні джерела викидів, тому дозвіл отримувати треба негайно. Чи можливо отримати дозвіл зараз, без врахування недієвих пташників, а потім внести зміни в дозвіл?
7. Чи є якась норма, згідно з якою суб’єкт господарювання зобов’язаний робити та надавати копії документів інспектору «на винос»?
8. До якої категорії належать шини в екологічному податку?
9. Що потрібно вказати на табличці для джерела викидів?
10. Якщо підприємство хоче придбати установку для утилізації відпрацьованої МОР, то чи потрібно оформлювати ліцензію?
►Міжнародні проєкти для ЕКОтрансформації України: можливості для бізнесу та довкілля
Міжнародні екологічні програми та проєкти охоплюють широкий спектр екологічних проблем локального, регіонального та глобального рівнів. На замовлення читачів ми відібрали кращі між народні проєкти, які успішно проводять свою діяльність в Україні і допомагають компаніям долучитися до процесу зелених змін з переліком грантових програм та умовами участі.
►Чи правомірні дії держслужбовців: 10 актуальних питань екологічного контролю
Здійснюючи державний екологічний контроль, державні інспектори з охорони навколишнього середовища вживають заходів щодо попередження, виявлення та усунення екологічних правопорушень і притягнення винних до від повідальності. Чи є дії держслужбовців право мірними та яким чином діяти керівникові в разі неправомірності дій інспектора — читайте докладніше у статті.
►Громадський моніторинг якості повітря: переваги та процедура інтеграції в існуючу систему моніторингу
Сьогодні кожному з нас відомо про тренд Eco friendly — екологічну відповідальність, безпеку та високий рівень усвідомлення власної відповідальності і необхідних для цього знань. Знання завжди породжують нові закономірні питання до себе, оточення та довкілля. Майже так і виникає явище, яке окреслено поняттям «сitizens science friendly».
►Як «зелений» шлях дозволив розкрити потенціал банку і, зрештою, само реалізуватися
«Енергоефективні школи» від ДТЕК: нова генерація відповідальних споживачів Природоохоронна документація
► Ключові звіти господарюючого суб’єкта, який здійснює водокористування: форма № 2 ТП-водгосп (річна)
У грудневому випуску журналу ми розглянемо правила ведення державного обліку водокористування та правила заповнення звіту. З якою метою, за якою формою і в який термін необхідно подавати річний звіт про використання води за формою № 2-ТП (водгосп) до територіальних органів Держводагентства. Надаємо приклад та зразок заповнення звіту.
►Як реалізувати стратегічну екологічну оцінку в регіональному та муніципальному економічному плануванні. Досвід та підтримка Канади
► Позапланова перевірка на підставі звернення фізичної особи: терміни та наслідки для підприємства
► Від пошуку до рішення: як модернізація та грамотний підхід допомагають заощадити підприємствам кошти
►Як нарахувати екологічний податок у 2019 році. Заповняємо податкову декларацію разом.
Частина 2
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»