Американський стартап SolarWindow Technologies розробив рідке покриття для вікон, яке перетворює їх на сонячні панелі, що виробляють електроенергію, пише Seeker.
Покриття наноситься на скло або пластикові склопакети. Потім воно засихає і утворює тонку прозору плівку (вона складається з вуглецевого матеріалу, водню, азоту і кисню). Сонячне світло, що проходить через це покриття, генерує електричний заряд. Він потрапляє на сітку з найтонших дротів (кожен тонший за людську волосину) і проводиться до країв віконної рами, від якої вже по справжніх дротах надходить в електромережу приміщення.
«Звичайні сонячні панелі непрозорі, а SolarWindow розробляється для підтримки архітектурної краси та прозорості вікна при генерації електроенергії, – сказав генеральний директор SolarWindow Джон Конклін».
Застосовувати рідке покриття планують перш за все у великих міських будівлях і хмарочосах. Компанія SolarWindow оголосила про співпрацю з каліфорнійською фірмою Triview Glass Industries, яка виробляє спеціальні скляні панелі для архітектурних фірм і комерційних розробників. На думку Джона Конкліна, «це важливий перший крок, щоб вивести технологію з лабораторії на сонце». Також американці мають намір співпрацювати з виробниками скла, щоб знайти найефективніший спосіб інтеграції технології.
Джерело: редакцiя журналу «Екологія підприємства»
Придбати журнал «Екологія підприємства» Придбати вигідний комплект журналів Придбати електронний журнал «Екологія підприємства» |
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»