Чи має право уповноважений центральний або територіальний орган затверджувати (погоджувати) плани післяпроєктного моніторингу та вимагати надання звіту?
Яким документом це передбачено?
Віцепрезидент ПАЕУ Людмила Хоміч так прокоментувала це питання:
Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» визначає за необхідності плани післяпроєктного моніторингу складової звіту з ОВД. При цьому, критерії такої «необхідності» законодавець не визначає.
Ст. 13 Закону передбачено, що якщо це передбачено висновком з оцінки впливу на довкілля, суб’єкт господарювання забезпечує здійснення післяпроєктного моніторингу з метою виявлення будь-яких розбіжностей і відхилень у прогнозованих рівнях впливу та ефективності заходів із запобігання забрудненню довкілля та його зменшення.
Тобто, плани післяпроєктного моніторингу, показники, які досліджуються, повинні бути узгоджені з попередніми дослідженнями підприємства та показниками, які описані у звіті. За таких умов забезпечується виявлення будь-яких розбіжностей і відхилень у прогнозованих рівнях впливу.
Порядок, строки і вимоги до здійснення післяпроєктного моніторингу визначаються у висновку з оцінки впливу на довкілля.
Також, ст. 13 Закону передбачає, що за результатами післяпроєктного моніторингу, за потреби, суб’єкт господарювання та уповноважений орган узгоджують вжиття додаткових заходів і дій із запобігання, уникнення, зменшення (пом’якшення), усунення, обмеження впливу господарської діяльності на довкілля.
Тобто, законодавець передбачає узгодження додаткових заходів за потреби за результатами післяпроєктного моніторингу, а не узгодження програми післяпроєктного моніторингу на етапі надання висновку.
Норми законодавства щодо надання звіту за результатами післяпроєктного моніторингу не передбачені.
Дізнатися більше нюансів та особливостей щодо організації та проведення післяпроєктного моніторингу ОВД можна на курсі підвищення кваліфікації, що триватиме з 23 по 30 листопада 2020 р.
ЕКСПЕРТИ КУРСУ
В’ЯЧЕСЛАВ ФАДЄЄВ
Голова комітету ПАЕУ з ОВД і СЕО, експерт з питань сталого розвитку та економіко-екологічних досліджень
ЕДУАРД ЄВТУШЕНКО
Декан природничого факультету КДПУ, к.б.н., доцент кафедри ботаніки та екології
ГОЛОВНИЙ ЕКСПЕРТ КУРСУ
ЛЮДМИЛА ХОМІЧ
Віцепрезидент PAEU, автор публікацій з питань правового регулювання використання природних ресурсів, охорони довкілля та систем екологічного управління, експерт журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства», юрист за фахом.
Увага! Спеціальні умови: членам ПАЕУ знижки до 10%
З питань участі:
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів: 0 800 214 899
Щодо вступу до ПАЕУ:
Інна Сінєнко, 073-305-8016, event@ecolog-ua.com
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»