Платформа рішень
для менеджерів природоохоронної
діяльності

Новини

Повернутися до переліку новин

Чи потрібно отримувати ліцензію на поводження з небезпечними відходами?

У № 10, 2017 журналу «Екологія підприємства» ми розпочали публікувати унікальний практикум «Поводження з небезпечними відходами в Україні: 50 головних запитань», який мав продовження у № 11, 2017 та № 12, 2017.

Марина Тимошенко, інженер з охорони НС, ПрАТ «Дніпропетровський комбінат харчових концентратів», член Дніпропетровської організації «Всеукраїнська екологічна ліга» відповіла на гаряче запитання, поставлене виданням «Екологія підприємства», а саме:

Невеличке підприємство, в процесі діяльності якого утворюються люмінесцентні лампи та інші відходи. У зв’язку з малою кількістю ламп їх передають  на утилізацію 1 раз на рік. Тобто протягом року  їх накопичують і зберігають. Чи потрібно отримувати ліцензію на поводження з небезпечними відходами?

Отримувати ліцензію при зберіганні (накопиченні) суб’єктом господарювання утворених ним небезпечних відходів, якщо протягом року з дня утворення небезпечні відходи передаються на утилізацію, не потрібно.

Регулювання суспільних відносин у сфері ліцензування видів господарської діяльності, виключний перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, встановлення уніфікованого порядку їх ліцензування, нагляд і контроль у сфері ліцензування, відповідальність за порушення законодавства у сфері ліцензування видів господарської діяльності визначаєЗакон України від «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 2 березня 2015 № 222-VІІІ (далі — ЗУ «Про ліцензування видів господарської діяльності»). Відповідно до п. 14 ст. 7 ЗУ «Про ліцензування видів господарської діяльності» ліцензуванню підлягає господарська діяльність щодо поводження з небезпечними відходами. При цьому той же пункт статті наголошує на тому, що не підлягає ліцензуванню зберігання (накопичення) суб’єктом господарювання утворених ним небезпечних відходів, якщо протягом року з дня утворення небезпечні відходи передаються суб’єктам господарювання, що мають ліцензію на поводження з небезпечними відходами.

Відповіді експертів на інші запитання щодо поводження з відходами – у № 10, № 11 та № 12 видання «Екологія підприємства» у матеріалі «Управління відходами – 2017: 50 головних запитань. Міжнародний досвід. Практика України. Частина 1».

Джерело: журнал «Екологія підприємства» № 10, 2017.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!