Цей блок журналу передбачає розгляд найгарячіших запитань, що щомісяця надходять на адресу редакції.
Яка необхідність у розробці ОВНС, коли оцінка впливу на навколишнє середовище виконана вже на етапі ОВД? Чи не дублюють ці розробки одна одну?
Відповідь:
Ні, не дублюють. Матеріали ОВД ширші за ОВНС, зокрема і тому, що містять матеріали громадського обговорення, розглядаються альтернативні варіанти тощо.
Проектант при підготовці розділу ОВНС використовує матеріали ОВД. Він сам собі не ворог.
Якщо у проектній документації розробляється кілька об’єктів в складі єдиного комплексу і перевіркою виявлено перевищення впливів, закладених в ОВД, лише на одному з об’єктів, то чи потребує це процедури перезатвердження ОВД на весь комплекс, або можна перезатвердити ОВД лише щодо конкретного об’єкта комплексу?
Відповідь:
Все залежить від того. яка планована діяльність підлягала процедурі ОВД. Адже процедурі ОВД підлягає весь об’єкт (вся планована діяльність). У разі відхилень в одній із складових переоцінці підлягає вся планована діяльність.
Протягом якого строку і в якій кількості підприємство може тримати свої відходи на тимчасових майданчиках зберігання відходів?
Відповідь:
Має йтися про умови зберігання (накопичення) суб’єктом господарювання утворених ним небезпечних відходів на території підприємства.
Статтею 34 ЗУ «Про відходи» визначено, що суб’єкти господарювання звільняються від отримання ліцензій на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами, якщо вони протягом року з дня утворення передаються спеціалізованим підприємствам, що мають ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.
Вимоги до операцій поводження з відходами визначені в розділі 7 ДСТУ 4462.3.01:2006.
Увага! Матеріал публікується частково! Повна версія – в журналі «Екологія підприємства» № 4 , 2018
Джерело: журнал «Екологія підприємства» № 4, 2018
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»