Новини

Повернутися до переліку новин

Держекоінспекція протидіятиме негативним наслідкам виробництва пластику

Держекоінспекція взяла на озброєння кейси провідних країн світу щодо боротьби з негативними наслідками виробництва пластику, взявши участь у міжнародному діалозі, організованому Мережею охорони навколишнього середовища в Женеві (GEN). Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований, – інформує офіційний сайт ДЕІ.

«Темою заходу стала пластикова криза, з якою сьогодні стикається майже кожна країна світу. Крім забруднення довкілля пластиком, шкідливим для екології, є його виробництво та спалювання. Так, в 2019 році продукування та утилізація пластмас додали в атмосферу понад 850 мільйонів тонн парникових газів, що дорівнює забрудненню від 189 вугільних 500-мегаватних електростанцій», – зазначив Андрій Мальований.

Він зауважив, що у Європі сьогодні здійснюють рішучі дії для зменшення впливу від виробництва пластику, сприяючи модернізації виробництва та обмежуючи використання пластику. Натомість в Україні цей процес рухається не так активно.

«До того ж, порушення щодо здійснення викидів в атмосферне повітря караються мізерними штрафами – від 85 до 136 гривень. Це аж ніяк не сприяє екологізації підприємств, яким часто дешевше сплачувати штрафи і збитки, ніж модернізуватися», – додав Андрій Мальований.

В рамках міжнародного діалогу спеціалісти ДЕІ мали змогу обмінятись досвідом з протидії небезпечним викидам та ознайомитись з практиками провідних європейських країн, зокрема, у сфері екологічного контролю. Це дозволить інспекції на основі вивчених кейсів посилити контроль за викидами, а значить ефективніше боротися з забрудненням атмосфери.

Джерело: https://www.dei.gov.ua/.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!