Ревіталізація вугільних областей, як зазначила Оксана Луньова, д.т.н., професор, експертка ПРООН на Національний ECOBUSINESS FORUM-2021: «ЗЕЛЕНА ЕКОНОМІКА: як досягти балансу», що відбувся 21-22 жовтня у м. Києві, повинна складатися з трьох компонентів:
Компонент 1. Відновлення ключових об’єктів інфраструктури та соціальних послуг.
Відновлення на екологічних засадах інфраструктури та соціальних послуг має ключове значення щодо нормалізації ситуації в суспільстві та стабілізації ситуації на уражених кризою територіях, а також для створення умов повернення й репатріації внутрішньо переміщених осіб.
Відновлення на екологічних засадах інфраструктури та надання послуг не лише ослабить страждання ураженого населення, але й стане, по суті, каталізатором відновлення довіри громадян до держави.
Компонент 2. Заохочення економічного розвитку на принципах «зеленої економіки».
В умовах масштабної дезорганізації господарської діяльності, втрати засобів до існування та роботи, а також погіршення макроекономічної ситуації пропонується взяти на озброєння підхід до розвитку «зеленої економіки». Цей підхід забезпечить стимулювання малого та середнього бізнесу й приватного сектора, а також сприятиме наданню фінансових послуг. Ключову роль у розвитку «зеленої економіки» та соціальної довіри відіграватиме співробітництво між органами місцевого самоврядування, громадянським суспільством та приватним сектором.
Компонент 3. Зміцнення соціальної стійкості, розбудова миру та громадської безпеки на засадах екологічної безпеки.
Відновлення та зміцнення соціальної структури суспільства має критичне значення для забезпечення відновлення Донбасу на екологічних засадах.
Ревіталізацію вугільних областей Сходу України (після закінчення збройної агресії) пропонується реалізувати в три етапи.
Перший етап – розмінування території, очищення її від залишків бомб, мін, снарядів та інших військових небезпечних предметів.
Другий етап – відновлення урбанізованих територій (будинків у селах, містечках, містах) та шляхів сполучення, а також відновлення агроландшафтів (вирівнювання місцевості шляхом засипання ям (воронок) від розривів снарядів і мін).
Третій етап – розробка і здійснення програм розвитку місцевих населених пунктів, промислових і сільськогосподарських об’єктів.
Природно-ресурсне відновлення на екологічних засадах пропонується здійснювати наступним чином.
Прес-служба ПАЕУ
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»