Новини

Повернутися до переліку новин

Експерти журналу відповіли на гарячі запитання, що стосуються поводження з відходами

У № 10, 2017 журналу «Екологія підприємства» ми розпочали публікувати унікальний практикум «Поводження з небезпечними відходами в Україні: 50 головних запитань», який мав продовження у № 11, 2017 та № 12, 2017.

Іван Паламарчук, заслужений природоохоронець України, відповів на гаряче запитання, поставлене виданням «Екологія підприємства», а саме:

Під час перевірки екологічний інспектор в акті перевірки зазначив порушення щодо поводження з відходами у вигляді забруднюючих речовин, які скидаються у водні об’єкти разом із стічними водами і не обліковуються. Поясніть, що він мав на увазі?

На жаль, не вказано, на які нормативні документи послався інспектор, кваліфікуючи це правопорушення. А загалом ситуація виглядає так. Дійсно, речовини, які скидаються у водні об’єкти разом із стічними водами, відносяться до категорії відходів. Особливості поводження з ними згідно зі ст. 4 ЗУ «Про відходи» врегульовано Водним кодексом України, Законом України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» від 10 січня 2002 року № 2918-III, наказом Мінприроди України «Про затвердження Інструкції про порядок розроблення та затвердження гранично допустимих скидів (ГДС) речовин у водні об’єкти із зворотніми водами» від 15 грудня 1994 року № 116 та іншими підзаконними актами.

Кількість забруднюючих речовин (кг, тон), дозволених для скидання у водний об’єкт, визначено у затверджених ГДС.

Отже, якщо ваше підприємство здійснює скидання забруднюючих речовин у водний об’єкт, то негайно підготуйте належні документи та отримайте в уповноваженому органі Держводагентства ГДС і працюйте без порушень.

Відповіді експертів на інші запитання щодо поводження з відходами — у № 10, № 11 та № 12 видання «Екологія підприємства» у матеріалі «Управління відходами — 2017: 50 головних запитань. Міжнародний досвід. Практика України. Частина 1».

Джерело: журнал «Екологія підприємства» № 10, 2017.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!