Чи має право УЦО, УТО затверджувати (погоджувати) ППМ та вимагати надання звіту? Яким документом це передбачено?
Відповідь:
Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» визначає за необхідності плани ППМ складової звіту з ОВД.
При цьому критерії такої «необхідності» законодавець не визначає.
У ст. 13 Закону мовиться, що коли це передбачено висновком з оцінки впливу на довкілля, суб’єкт господарювання забезпечує здійснення післяпроєктного моніторингу з метою виявлення будь-яких розбіжностей і відхилень у прогнозованих рівнях впливу та ефективності заходів із запобігання забрудненню довкілля та його зменшення.
Тобто плани ППМ, показники, які досліджуються, мають бути узгоджені з попередніми дослідженнями підприємства та показниками, які описані у звіті. За таких умов забезпечується виявлення будь-яких розбіжностей і відхилень у прогнозованих рівнях впливу.
Порядок, строки і вимоги до здійснення післяпроєктного моніторингу визначаються у висновку з оцінки впливу на довкілля.
Також ст. 13 Закону передбачає, що за результатами післяпроєктного моніторингу, за потреби, суб’єкт господарювання та уповноважений орган узгоджують вжиття додаткових заходів і дій із запобігання, уникнення, зменшення (пом’якшення), усунення, обмеження впливу господарської діяльності на довкілля.
Тобто законодавець передбачає узгодження додаткових заходів за потреби за результатами ППМ, а не узгодження програми ППМ на етапі надання висновку.
Норми законодавства щодо надання звіту за результатами ППМ не передбачені.
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»