Новини

Повернутися до переліку новин

Коли суд може визнати, що припис отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин безпідставний?

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду за результатами розгляду у попередньому судовому засіданні касаційної скарги Державної екологічної інспекції у Харківській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 26.10.2016 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 18.01.2017 у справі № 810/3027/16 за позовом ТОВ «Фоззі-Фуд» до Державної екологічної інспекції у Харківській області про визнання протиправним та скасування припису, постановою від 9 квітня 2020 року касаційну скаргу

Державної екологічної інспекції в Харківській області залишено без задоволення, постанову Київського окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2016 року, ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 18 січня 2017 року по справі № 810/3027/16 залишено без змін.

В цій ситуації на підставі матеріалів перевірки Державною екологічною інспекцією у Харківській області 02.09.2016 винесено припис №02-25/137, яким зобов’язано ТОВ «Фоззі-Фуд» серед іншого отримати дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. Проте у результаті розгляду скарги суд визнав цю вимогу безпідставною.

Статтею 7 Закону № 2707 у галузі охорони атмосферного повітря визначено, що нормативи гранично допустимих викидів забруднюючих речовин та їх сукупності, які містяться у складі пилогазоповітряних сумішей, що відводяться від окремих типів обладнання, споруд і надходять в атмосферне повітря від стаціонарних джерел, встановлюються з метою забезпечення дотримання нормативів екологічної безпеки атмосферного повітря з урахуванням економічної доцільності, рівня технологічних процесів, технічного стану обладнання, газоочисних установок.

Для діючих і тих, що проєктуються, окремих типів обладнання і споруд залежно від часу розроблення та введення у дію, наявності наукових і технічних розробок, економічної доцільності встановлюються:

  • норматив гранично допустимого викиду забруднюючої речовини стаціонарного джерела; 
  • технологічні нормативи допустимих викидів забруднюючих речовин або їх суміші, які визначаються у місці їх виходу з устаткування.

Аналіз зазначених норм права свідчить про те, що для отримання суб’єктом господарювання дозволу на викиди забруднюючих речовин у атмосферне повітря необхідна наявність одночасно у сукупності таких умов: наявність стаціонарних джерел викиду забруднюючих речовин в атмосферне повітря; наявність забруднюючої речовини у переліку найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин встановлюється Кабінетом Міністрів України; встановлені нормативи гранично допустимого викиду конкретно визначеної забруднюючої речовини або суміші цих речовин в атмосферне повітря від конкретного стаціонарного джерела викиду.

Такі складні питання є предметом дискусій. Під час VII Всеукраїнського ЕКОБІЗНЕС-ФОРУМУ «Зелена економіка: як досягти балансу» у Дніпрі ПАЕУ ініціює діалог з питань екологічного контролю, відповідальності бізнесу та судової практики:

  1. Відвертий діалог про реформу держекоконтролю та можливі наслідки
  2. Як убезпечити бізнес під час перевірок та акцент на поширених порушеннях
  3. Практика Верховного Суду в адміністративних, господарських провадженнях у справах, пов’язаних з використанням природних ресурсів, отриманням та анулюванням дозвільних документів у сфері природокористування,  взаємодією суб’єкта господарювання та контролюючого органу.

До дискусії запрошено:

  • Представника екокомітету ВР (уточнюється)
  • Олександра Скакальського, начальника відділу державного екологічного нагляду (контролю) промислового забруднення ДЕІ України
  • Людмилу Хоміч, віце-президента, голову Комітету з екологічного права та законотворчості ПАЕУ, адвоката
  • Івана Паламарчука, голову комітету з охорони надр ПАЕУ, заслуженого природоохоронеця України
  • Марину Тимошенко, незалежного експерта, еколога та ін.

Програма оновлюється!

Адреса проведення: м. Дніпро, вул. Старокозацька, 58. ТВ-канал Дніпро

Приєднуйтеся! 

Участь платна. Умови участі

З питань участі: 
0 800 214 899

З питань співпраці:
Інна Сінєнко, 073-305-8016, event@ecolog-ua.com

Джерело Прес-служба Ecobusiness Group
 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!