Новини

Повернутися до переліку новин

Львівський аеропорт заявив про небезпеку через діяльність двох сміттєпереробних компаній

Міжнародний аеропорт «Львів» ім. Данила Галицького заявив про небезпеку від діяльності двох перевантажувальних станцій сміття, що розташовані в кількох кілометрах від злітної смуги. Орнітологи аеропорту фіксують над перевантажувальними станціями зграї птахів, які становлять небезпеку для польотів. Про це йдеться у відповіді директорки аеропорту Тетяни Романовської на інформаційний запит ZAXID.NET. Міський голова Львова Андрій Садовий уже заявив, що мерія веде роботу з аеропортом і компаніями, які обслуговують перевантажувальні станції, аби мінімізувати будь-які ризики.

Як йдеться у відповіді на запит ZAXID.NET, лише цього року (станом на 29 серпня) орнітологи зафіксували 15 зіткнень літаків з птахами на території аеропорту. Як раніше інформував ZAXID.NET, вісім таких зіткнень відбулись у серпні.

Випадки зіткнень з птахами у аеропорту пов’язують із діяльністю двох станцій, де перевантажують сміття: «AVE Львів» на вул. Північній та комунального підприємства «Львівспецкомунтранс» на вул. Городоцькій, 280.

І якщо торік більшою небезпекою для аеропорту була діяльність «AVE Львів», яка тижнями складувала сміття за 2,3 км від злітно-посадкової смуги, то цього року керівництво аеропорту заявляє про небезпеку від діяльності комунальної перевантажувальної станції, яка розташована на вул. Городоцькій, 280 – лише за 900 метрів від межі аеропорту.

«Щодо діяльності станції ТПВ на вул. Північній та зіткнень з птахами, зв'язок звичайно є. Однак з липня станція ТПВ на вул. Північній суттєво скоротила обсяги відкритого складування відходів, що має позитивний вплив на орнітологічну ситуацію в аеропорту. Однак з початку цього року почала активну діяльність станція ТПВ по вул. Городоцька, 280. Дана ділянка виділена ЛМР для діяльності ЛКП «Львівспецкомунтранс» та розташована на відстані 900 м від межі аеродрому. Ця ділянка становить значно більшу небезпеку для польотів повітряних суден, оскільки безпосередньо над нею на невеликій висоті відбувається захід повітряних суден», – йдеться у відповіді директорки аеропорту Тетяни Романовської на інформаційний запит ZAXID.NET.

За даними аеропорту, над територією цієї перевантажувальної станції неодноразово спостерігалось скупчення лелек, граків та мартинів. Також збільшується кількість комах, яка приваблює велику кількість дрібніших птахів – ластівок та стрижів.

У львівському аеропорту також повідомили, що протягом січня-серпня провели кілька виїздів на ці майданчики ТПВ. Обидві сміттєві компанії отримали звернення аеропорту щодо припинення сміттєвої діяльності у такій близькості до аеропорту.

Своєю чергою міський голова Львова Андрій Садовий 9 жовтня повідомив, що міська влада спільно з аеропортом уже обговорила питання діяльності перевантажувальних станцій. Він запевнив, що проблем від роботи міської перевантажувальної станції зараз немає.

«Ми вже це питання проговорили з керівником аеропорту, ми переговорили з компаніями, які ведуть свою діяльність в ареалі 2-3 км. Важливо, щоб мінімізувати ризики, бо будь-яка птаха, яка злітає з будинку, може стати причиною аварійної ситуації для літака... Важливо також, щоб летовище закупило сучасне обладнання, щоб вони закупили прилади, які відлякують тварин, бо сьогодні в світі створені прекрасні ноу-хау, які треба впроваджувати у Львові», – цитує Садового прес-служба мерії.

Варто наголосити, що ще у грудні 2018 року аеропорт «Львів» подав до суду з позовом про скасування ухвали міської ради, яка дозволяла облаштовувати перевантажувальну станцію сміття на вул. Городоцькій, 280. Цей суд львівський аеропорт програв, як і подальшу апеляцію. Своє рішення суд мотивував тим, що ухвала міськради не передбачає відкритого складування харчових відходів чи розміщення там звалища ТПВ.

Нагадаємо, торік приватна компанія «AVE Львів» облаштувала перевантажувальну станцію на вул. Північній у 2,3 км від аеропорту. Сміття на території перевантажувальної станції масштабно накопичувалось, на що гостро відреагував львівський аеропорт. Зрештою рішення припинити звезення сміття на вул. Північну і встановити шлагбаум на в'їзді до перевантажувальної станції.

Після прийняття цього рішення «AVE Львів» очистила перевантажувальну станцію від сміття та облаштувала засоби відлякування птахів. Директор компанії «AVE Львів» Олег Гайовишин заявив, що компанія шукає нову ділянку під перевантаження сміття і попросив залишити йому можливість тимчасово продовжити діяльність на вул. Північній. Виконком на це погодився, і уже понад рік періодично поновлює компанії терміни користування ділянкою на вул. Північній.

Зазначимо, що згідно зі ст.69 Повітряного кодексу України, на відстані до 15 кілометрів від меж аеродрому заборонено «розташовувати відкрите складування харчових відходів, розміщення звалищ, спорудження або розбудову споруд, які сприяють масовому скупченню птахів і можуть створювати загрозу для повітряного руху».

Джерело: ZAXID.NET

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Дякую,
не показуйте мені це!