Новини

Повернутися до переліку новин

Мінприроди невдовзі оприлюднять новий рейтинг підприємств-забруднювачів

Скоро оприлюднять новий рейтинг підприємств, які завдають найбільшої шкоди довкіллю, про що розповів Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак в ефірі програми «Вересень» на «UA:Перший».

«Ми підготували новий рейтинг за трьома категоріями: найбільші забруднювачі атмосферного повітря, найбільші забруднювачі води  і найбільші утворювачі відходів. У цьому рейтингу ми порівняли як змінилися показники за останні роки. А щодо відходів, то це не тільки тверде побутове сміття, а й с/г відходи, будівельні, радіоелектроніки і небезпечні відходи», – пояснив Остап Семерак.

До того ж він нагадав, що Україна взяла на себе  зобов’язання щодо зменшення  викидів в атмосферне повітря, скидів у воду і відповідно, переходу на низькокарбонову модель розвитку економіки: «Це не такий короткий процес.  Ми підписали  Меморандум з державним банком,  залучивши міжнародні кошти,  і запропонували найбільшим підприємствам-забруднювачам  брати пільгові  кредити на екологічну модернізацію виробництв. Це європейський підхід ведення бізнесу. Деякі великі підприємства вже починають брати кредити, але поки що процес не став масовим. Все залежить від свідомості підприємців».

Остап Семерак наголосив також на важливості запровадження в Україні принципу «забруднювач платить»: «Це європейський принцип, який передбачає створення загальнонаціональної системи моніторингу, яка фіксує шкідливі викиди в атмосферу. Відповідно той, хто  більше забруднює мусить платити більше».

Нагадаємо, у квітні Міністр екології  повідомив, що протягом півроку близько 20% підприємств, що входять у топ-100 найбільших забруднювачів повітря, зацікавилися пільговими кредитами на екологічну модернізацію від ПАТ «Укргазбанк». Найбільший кредит на модернізацію підприємства взяло ПАТ «Запоріжсталь» – до кінця 2017 року вони планують зменшити викиди на 20%.

 

Джерело: редакція журналу «Екологія підприємства»

Придбати журнал «Екологія підприємства»
Придбати вигідний комплект журналів
Придбати електронний журнал «Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!