Новини

Повернутися до переліку новин

На 5-му полігоні в Підгірцях триває рекультивація: першу карту повністю засипали ґрунтом

На київському полігоні твердих побутових відходів № 5, що поблизу села Підгірці, триває реконструкція та рекультивація – його безпечне закриття. Так, на сьогодні мінеральним ґрунтом засипана перша карта полігону площею 18,15 га. Також на полігоні за останні три роки ліквідовані аварійні схили, що могли призвести до виникнення надзвичайної ситуації. Про це заявив голова правління ПрАТ «Київспецтранс» Андрій Грущинський (підприємство за договором здійснює експлуатацію полігону).

«Місто прийняло рішення про закриття полігону, який працює більше 33 років. Ми послідовно рухаємось згідно із тим планом робіт, який був затверджений рішенням Київської міської ради. Паралельно міська влада працює над створенням альтернативи – сміттєпереробного комплексу, який забезпечить переробку 450 тисяч тон сміття на рік, яке зараз вивозиться на полігон. Наразі там триває процес реконструкції: здійснене утеплення будівлі очисних споруд, відновлені трубопроводи для скидання перміату (технічної води, що утворюється після роботи системи з переробки фільтрату), будується підпірна стінка, що зміцнить карту полігону і не дозволить вилитись фільтрату», – говорить Андрій Грущинський.

Він зауважив, що наразі повністю записана мінеральним ґрунтом перша карта полігону.

«Це дуже важливий етап рекультивації (закриття) полігону. Ми пересипали першу карту, сюди сміття вже не буде завозитись, лише здійснюватиметься формування схилів. Зазначу, що вся робота на полігоні відбувається під контролем громадськості, зокрема, активістів та мешканців навколишніх сіл, які системно бувають на полігоні й контролюють його стан», – сказав керівник «Київспецтрансу».

Нагадаємо, що у 2018 році столиця розпочала процес реконструкції полігону твердих побутових відходів № 5, який був введений в експлуатацію ще у 1986 році, тобто більше 30 років тому. Загальна площа полігону – 65 га.

Минулого року Київрада прийняла додатковий план заходів, остаточною метою якого стане закриття полігону № 5 – тобто його закриття для прийому сміття та перетворення на безпечний об’єкт.

Цього року на роботи з реконструкції та технічного переоснащення полігону твердих побутових відходів № 5 планують спрямувати близько 200 млн грн. Ці кошти будуть витрачені на укріплення дамби полігону, встановлення дренажних систем, що унеможливить аварійні ситуації в наступні роки, коли сміття на полігон перестануть завозити.

Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» за матеріалами Офіційного порталу Києва

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!